Αρχική Δήμοι Ομόνοια: Στην τελική ευθεία η ανανεωμένη πλατεία – Γέμισε με νερό το...

Ομόνοια: Στην τελική ευθεία η ανανεωμένη πλατεία – Γέμισε με νερό το συντριβάνι

«Παρών» στη διαδικασία ήταν ο δήμαρχος Αθηναίων, Κώστας Μπακογιάννης – «Πάμε να την αγαπήσουμε από την αρχή…» έγραψε σχετικά

Στην τελική ευθεία έχει μπει η παρουσίαση της «νέας» πλατείας Ομόνοιας και σε αυτό το πλαίσιο, το ιστορικό – ανανεωμένο – συντριβάνι γέμισε με νερό το βράδυ της Τετάρτης.

«Παρών» στη διαδικασία ήταν ο δήμαρχος Αθηναίων, Κώστας Μπακογιάννης, ο οποιίος πόσταρε σχετικό βίντεο στο Instagram, αναφέροντας μεταξύ άλλων… «Ετοιμασίες στο φουλ, τελευταία φορά που το συντριβάνι είναι άδειο».

Επιπλέον, ο δήμαρχος πόσταρε μια νυχτερινή λήψη της πλατείας κι ενημέρωσε ότι σε λίγες ημέρες θα είναι έτοιμη, στη νέα της μορφή «Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος που η πλατεία Ομονοίας βρίσκεται στην τελική ευθεία και θα παραδοθεί στους κατοίκους της Αθήνας. Πάμε να την αγαπήσουμε από την αρχή…», πρόσθεσε σχετικά.