Αρχική Δήμοι Δωρεάν rapid test Covid-19,drive through στον Δήμο Αιγάλεω

Δωρεάν rapid test Covid-19,drive through στον Δήμο Αιγάλεω

Τεστ ταχείας ανίχνευσης κορονοϊού για τους δημότες θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 31 Δεκεμβρίου σε συνεργασία του Δήμου Αιγάλεω με τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ).

Οι δημότες θα μπορούν να προσέρχονται στον τόπο εξέτασης ΜΟΝΟ με το όχημά τους (αυτοκίνητο, μηχανάκι, ποδήλατο, πατίνι κ.ο.κ.) σύμφωνα με το πρωτόκολλο του ΕΟΔΥ (drive – through).

Οι έλεγχοι θα πραγματοποιηθούν από τις 10:00 έως τις 15:00, χωρίς ραντεβού, στον αύλειο χώρο του Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής, ενώ η είσοδος θα γίνεται από την κεντρική πύλη επί της οδού Αγίου Σπυρίδωνος.

Απαραίτητα στοιχεία είναι

1) Ταυτότητα.

2) ΑΜΚΑ.

3) Κινητό τηλέφωνο για την αποστολή του αποτελέσματος.

Οι προσερχόμενοι θα χρειαστεί να στείλουν το μήνυμα τύπου 1 στο 13033 για τη νόμιμη μετακίνησή τους.

Η διεύθυνση κοινωνικής προστασίας του δήμου μπορεί να παρέχει περισσότερες πληροφορίες στα τηλέφωνα 2105315507 & 2105982406

Ο Δήμαρχος Γιάννης Γκίκας τόνισε πως η υγεία όλων είναι πάνω απ’ όλα αυτή τη στιγμή. Όσοι δημότες επιθυμούν, μπορούν να κάνουν το τεστ άμεσα και γρήγορα.