Αρχική Δήμοι Δήμος Αθηναίων: Ποιες υπηρεσίες λειτουργούν και ποιες όχι κατά την σημερινή αργία...

Δήμος Αθηναίων: Ποιες υπηρεσίες λειτουργούν και ποιες όχι κατά την σημερινή αργία για την Αθήνα

Δεν θα λειτουργήσουν για την εξυπηρέτηση του κοινού οι διοικητικές, οικονομικές και τεχνικές υπηρεσίες του Δήμου Αθηναίων, σήμερα Τρίτη, λόγω της αργίας για τη γιορτή του πολιούχου της Αθήνας Αγίου Διονυσίου Αρεοπαγίτη.

Αντιθέτως, θα λειτουργήσουν κανονικά οι υπηρεσίες υψηλής κοινωνικής σημασίας, όπως η αποκομιδή των απορριμμάτων, οι δημοτικοί βρεφονηπιακοί σταθμοί, η σίτιση απόρων και αστέγων, η γραμμή εξυπηρέτησης δημοτών 1595, η ελεγχόμενη στάθμευση, η συντήρηση μηχανολογικού εξοπλισμού και τα κοιμητήρια.