Αρχική Δήμοι Σεμινάρια κατάρτισης επαγγελματιών τουρισμού από το δήμο Νάξου

Σεμινάρια κατάρτισης επαγγελματιών τουρισμού από το δήμο Νάξου

Δύο εντατικά σεμινάρια σχετικά με την τεχνική της επικοινωνίας και την αντιμετώπιση πελατών διοργανώνει ο δήμος Νάξου το πλαίσιο της κατάρτισης των επαγγελματιών του τουριστικού τομέα.

Ειδικότερα, το πρώτο σεμινάριο με θέμα «ΤΕΧΝΙΚΗ ΑΜΕΣΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ-ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ» θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη και Πέμπτη 19-20 Απριλίου (16:00 – 20:00), στο Δημαρχείο (Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου).

Ακολουθεί το σεμινάριο με θέμα «ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ –ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΔΥΣΚΟΛΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ», το οποίο θα διεξαχθεί το Σάββατο 22 Απριλίου (17:00-21:00) και την Κυριακή 23 Απριλίου (11:30-15:30), στο Δημαρχείο.

Εισηγητής των σεμιναρίων, τα οποία θα υλοποιηθούν μέσω του Κέντρου Διά Βίου Μάθησης ΙnfoΓνώση, θα είναι ο καθηγητής εμπορικών επιστημών του Οικονομικού Πανεπιστημίου Βιέννης, Δρ Γιάννη Κριτσωτάκης.