Σχολή Ικάρων: Νέα προκήρυξη για πρόσληψη στρατιωτικού διδακτικού προσωπικού

Η Σχολή Ικάρων αναζητά 16 άτομα για πλήρωση θέσεων στρατιωτικού διδακτικού προσωπικού για το ακαδημαϊκό έτος 2024-25. Οι θέσεις είναι με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου και μερικής απασχόλησης, και προορίζονται για διδακτικές ασκήσεις.

Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να υποβάλουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά έως τη Δευτέρα 8 Ιουλίου 2024 στο Γραφείο Σχέσεων ΥΕΘΑ Κοινού στη διεύθυνση Μεσογείων 227-231, τ.κ. 15561 Χολαργός, Αττική.

Για πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν με το τμήμα Διδακτικού Προσωπικού της Σχολής Ικάρων καθημερινά από τις 09:00 έως τις 13:00 στο τηλέφωνο 210-8193681, ή με τη γραμματεία της κοσμητείας της Σχολής στο τηλέφωνο 210-8193851. Παρακαλούνται οι υποψήφιοι να υποβάλουν έναν φάκελο για κάθε μάθημα, προκειμένου να αποφευχθεί η απόρριψη λόγω ελλιπών ή μη επικυρωμένων δικαιολογητικών.

Στιγμές αγωνίας σε πτήση με Boeing 777-Βίντεο από τη στιγμή που η ουρά του τρίβεται στο έδαφος

Πρόκειται για πτήση της Latam με προορισμό το Σάο Πάολο της Βραζιλίας, με σημείο απογείωσης το Μιλάνο.

Οι κορυφαίες πηγές πρωτεΐνης για μια διατροφή χωρίς κρέας

Υπάρχουν πολλές φυτικές πηγές πρωτεΐνης που είναι εξαιρετικές για τη διατροφή.

Σοκαριστικό: Σώμα νεογέννητου κοριτσιού βρέθηκε σε κάδο απορριμμάτων στη Βρετανία

Οι αστυνομικοί ανακάλυψαν το πτώμα του βρέφους κατά την έρευνα σε ένα ακίνητο στην Taviton Street στο Camden.

Βραζιλία: Ξύλινος πάσσαλος «καρφώθηκε» στο κρανίο οικοδόμου

Οι εικόνες της αξονικής τομογραφίας δείχνουν το ξύλινο κομμάτι να έχει διαπεράσει 6 εκατοστά βάθος στο κρανίο.

Πρόσληψη 108 ατόμων στο Δήμο Αμαρουσίου

Ο Δήμος Αμαρουσίου αναζητά την πρόσληψη 108 ατόμων  με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, εκατόν οκτώ (108) ατόμων πλήρους απασχόλησης για την καθαριότητα σχολικών μονάδων της χωρικής του αρμοδιότητας, για το διδακτικό έτος 2024-2025.

Πρόσληψη 44 ατόμων στο Δήμο Νέας Ιωνίας

Ο Δήμος Νέας Ιωνίας αναζητά την πρόσληψη σαράντα τεσσάρων (44) ατόμων, με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, διάρκειας για το σχολικό έτος 2024-2025, για τη στελέχωση υπηρεσιών καθαρισμού σχολικών μονάδων.

20 νέες προσλήψεις στον Δήμο Γλυφάδας – Δείτε τις ειδικότητες

Οι προσλήψεις θα γίνουν με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, διάρκειας 2 μηνών.

ΑΣΕΠ 1ΓΒ/2024: Νέα προκήρυξη για τον πανελλήνιο γραπτό διαγωνισμό – Πίνακας

Ο διαγωνισμός αφορά στην πλήρωση συνολικά 82 θέσεων Ειδικού Επιστημονικού Προσωπικού σε φορείς του δημοσίου.