Αντίστροφα μετρά ο χρόνος για την έκδοση της προκήρυξης 10Κ/2018, η οποία αφορά 137 μόνιμους υπαλλήλους σε δήμους περιφέρειες και πέντε φορείς του δημόσιου τομέα.

Σύμφωνα με υψηλόβαθμες πηγές του Ανωτάτου Συμβουλίου Επιλογής Προσωπικού η προκήρυξη βρίσκεται ήδη στα…χέρια του Εθνικού Τυπογραφείου.

Αναλυτικά, η πρώτη προκήρυξη μετά το καλοκαίρι αφορά ΟΤΑ Α’ Βαθμού (δήμοι) ΟΤΑ Β’ Βαθμού (περιφέρεις), την Εταιρεία Ύδρευσης-Αποχέτευσης Θεσσαλονίκης, τον Εθνικό Οργανισμό Μεταμοσχέσευων, το Επιμελητήριο Θεσσαλονίκης, το Επιμελητήριο Λακωνίας και την Ιερά Μονή Τριφυλίας-Ολυμπίας.  Σύμφωνα με πληροφορίες θα προσληφθεί προσωπικό Πανεπιστημιακής, Τεχνολογικής και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, ενώ η πλειονότητα των θέσεων θα αφορά διοικητικούς και μηχανικούς.

Όπως έγραψε την προηγούμενη εβδομάδα το Dimosio.gr η επόμενη προκήρυξη, μετά την 10Κ/2018, που θα προκηρυχθεί αφορά 49 μόνιμες προσλήψεις στο Σώμα Επιθεώρησης Εργασίας.

Την ίδια στιγμή, πηγές του ΑΣΕΠ αναφέρουν στο Dimosio.gr ότι τα αποτελέσματα της 3Κ/2018 αναμένεται να εκδοθούν τον Νοέμβριο.