Παρασκευή, 12 Ιουλίου, 2024

Πρόσληψη 37 ατόμων στο Δήμο Λίμνης Πλαστήρα

Ο Δήμος Λίμνη Πλαστήρα αναζητά την πρόσληψη τριάντα επτά (37) ατόμων, με σύμβαση εργασίας Ιδιωτικό Δικαίου Ορισμένου Χρόνου (ΙΔΟΧ), διάρκειας έως δύο (2) μήνες, για την κάλυψη των αναγκών στελέχωσης της Παιδικής Εξοχής – Κατασκήνωσης Νεράιδας Δήμου Λίμνης Πλαστήρα, του κρατικού προγράμματος κατασκηνώσεων.

Συγκεκριμένα:

• Συντονιστής – 1 άτομο
  • Επιμελητές – 3 άτομα
  • Ομαδάρχες – 10 άτομα
  • Νοσηλευτής – 1 άτομο
  • Γυμναστής – 2 άτομα
  • Φυσικοθεραπευτής – 1 άτομο
  • Ειδικός Συνεργάτης για θέματα Ψυχαγωγίας – 2 άτομα
  • Ειδικός Συνεργάτης για θέματα Χειροτεχνίας – 2 άτομα
  • Διαχειριστής – 1 άτομο
  • Βοηθός Διαχειριστή – 1 άτομο
  • Προσωπικό Εστίασης (Μάγειρας) – 1 άτομο
  • Προσωπικό Εστίασης (Βοηθός Μάγειρα) – 1 άτομο
  • Αποθηκάριος – 1 άτομο
  • ΔΕ Τεχνικού – 1 άτομο
  • Προσωπικό Καθαριότητας – 8 άτομα

Η υποβολή των αιτήσεων θα γίνεται: είτε ταχυδρομικώς στην δ/νση: Δήμος Λίμνης Πλαστήρα, Μορφοβούνι Καρδίτσας, τκ 43150,αναγράφοντας για τις «Παιδικές εξοχές – κατασκηνώσεις Νεράιδας»
2.είτε αυτοπροσώπως στην έδρα του Δήμου στο Μορφοβούνι και στην υπεύθυνη κ. Αντωνοπούλου Βασιλική
κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες.
Για περισσότερες πληροφορίες αναφορικά με τα προσόντα των ειδικοτήτων, την αίτηση, τις υπεύθυνες
δηλώσεις και τα λοιπά έγγραφα συμπλήρωσης, θα βρείτε στον ιστότοπο του Δήμου plastiras-ota.gr ή στο
τηλέφωνο 2441352202

Οι αιτήσεις συμμετοχής ξεκίνησαν σήμερα Παρασκευή 21/6/2024  και λήγουν την Τρίτη 2/7 /2024.

Η Αλεξάνδρα Χατζηγεωργίου στο πλευρό του Γιώργου Παπαδάκη μετά το «διαζύγιο»

Το νέο κορίτσι που θα βρίσκεται στο πλευρό του Γιώργου Παπαδάκη την καινούργια σεζόν, δεν είναι άλλη από την γνωστή Θεσσαλονικιά ρεπόρτερ Αλεξάνδρα Χατζηγεωργίου.

Ποιοι τελικά θα πάρουν το έκτακτο επίδομα

Το ύψος 300 εκατ. ευρώ που θα προκύψει από τα έσοδα, από την προσωρινή εισφορά στα κέρδη των διυλιστηρίων, θα μοιραστούν οι συνταξιούχοι, δικαιούχοι του επιδόματος παιδιού και του Ελάχιστου Εγγυημένου Εισοδήματος, ΑμεΑ.

Οι αποκαλυπτικοί διάλογοι και τα τεφτέρια των εκβιαστών δημοτικών υπαλλήλων

Νέα στοιχεία  έρχονται συνεχώς για το κύκλωμα των δημοτικών υπαλλήλων που συνελήφθησαν για για χρηματισμό και εκβιασμούς ιδιοκτητών καταστημάτων, στην Αθήνα.

Νέο επίδομα ανεργίας: Ξεκινά η πιλοτική εφαρμογή του – Τι αλλάζει και πώς διαμορφώνονται τα ποσά ανεργίας

Τι θα προβλέπει το νέο σύστημα του υπουργείου Εργασίας για το επίδομα ανεργίας και γιατί αποσυνδέεται από τον κατώτατο μισθό.

Δημοτική προκήρυξη: Προσλήψεις για πυροπροστασία στον Δήμο Βέροιας

Ο Δήμος Βέροιας ανακοινώνει ότι θα προσλάβει δεκαεπτά άτομα για να αντιμετωπισθούν εποχικές ανάγκες του Δήμου.

Νέα Απόφαση στο Διαύγεια για τον 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό ΑΣΕΠ

Είναι η μόνη προετοιμασία στην Ελλάδα που τελεί υπό την εποπτεία του καθηγητή δημόσιου Πανεπιστημίου.

Θέσεις εργασίας για σχολικούς καθαριστές σε έξι δήμους

Οι προσλήψεις αφορούν τους δήμους Πατρέων, Βριλησσίων, Νέας Σμύρνης, Βάρης - Βούλας - Βουλιαγμένης, Ιεράπετρας, Παλαιού Φαλήρου.

ΥΠΕΣ: Ο ετήσιος προγραμματισμός προσλήψεων στο δημόσιο το 2025

Η εγκύκλιος του ΥΠΕΣ αφορά τις διαδικασίες για τον ετήσιο προγραμματισμό προσλήψεων του 2025.