Σε εξέλιξη βρίσκεται η καταβολή των προνοιακών επιδομάτων Ιουλίου Αυγούστου 2018 από  όλους τους δήμους. Αναλυτικά, οι φορείς που έχουν ορίσει ημερομηνίες είναι οι εξής:

Aπό την ερχόμενη Τρίτη 18 Σεπτεμβρίου 2018, η καταβολή των προνοιακών επιδομάτων του διμήνου Ιουλίου – Αυγούστου 2018, από το Δήμο Θεσσαλονίκης.

Στις 16 Μαϊου η επόμενη πληρωμή στους δικαιούχους από τον Δήμο Ηρακλείου Αττικής

Η καταβολή των επιδομάτων του διμήνου Ιουλίου-Αυγούστου σε 2.354 δικαιούχους του Δήμου Χανίων θα πραγματοποιηθεί ΣΉΜΕΡΑ Παρασκευή 14 Σεπτεμβρίου.

Τα προνοιακά επιδόματα για το δίμηνο Ιουλίου Αυγούστου 2018 έχουν ήδη μπει σους λογαριασμούς των δικαιούχων από τον Δήμο Αθηναίων.

Η πληρωμή των Προνοιακών επιδομάτων Διμήνου Ιουλίου-Αυγούστου του Δήμου Ιεράς Πόλεως Μεσολογγίου, ξεκινά σήμερα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/9/2018.

Ο Δήμος σας ενημερώνει ότι στις 12/9/2018 ολοκληρώθηκε η διαδικασία πληρωμής των προνοιακών επιδομάτων για τους δικαιούχους – κατοίκους της Νέας Σμύρνης.  Ως εκ τούτου, τα χρήματα θα έχουν πιστωθεί στους λογαριασμούς τους έως την Δευτέρα 17/9/2018.

Ο Δήμος Σερρών ανακοίνωσε ότι, τα προνοιακά επιδόματα διμήνου Ιουλίου – Αυγούστου 2018, θα καταβληθούν σε όλους τους δικαιούχους την Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου 2018.

Τα προνοιακά επιδόματα για το δίμηνο Ιουλίου – Αυγούστου 2018 θα πιστωθούν την Παρασκευή 14 Σεπτεμβρίου 2018 από το Δήμο Ζωγράφου, στους τραπεζικούς λογαριασμούς των δικαιούχων.

Ο Δήμος Μαλεβιζίου θα αρχίσει να καταβάλλει τα ποσά από σήμερα Παρασκευή 14/9/2018, με πίστωση των αντίστοιχων ποσών στους τραπεζικούς λογαριασμούς των δικαιούχων.

Πάτρα: Τα προνοιακά επιδόματα πιστώθηκαν στους λογαριασμούς των δικαιούχων την Πέμπτη 13 Σεπτέμβρη.

Στο δήμο Ασπροπύργου πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη, 13 Σεπτεμβρίου 2018, η καταβολή των Προνοιακών Επιδομάτων, στους λογαριασμούς των δικαιούχων Δημοτών του Ασπρόπυργου.

ο Δήμος Καλαμάτας ενημερώνει ότι σήμερα, Παρασκευή 14 Σεπτεμβρίου 2018, θα είναι διαθέσιμα στους λογαριασμούς των δικαιούχων τα χρήματα, που αντιστοιχούν στα προνοιακά επιδόματα Ιουλίου – Αυγούστου 2018.

Στον Δήμο Ηρακλείου η καταβολή των επιδομάτων σε 2.630 δικαιούχους για το δίμηνο Ιουλίου-Αυγούστου θα ξεκινήσει από την Τρίτη 18 Σεπτεμβρίου.

Χθες ξεκίνησε η διαδικασία πληρωμής των προνοιακών επιδομάτων Ιουλίου-Αυγούστου 2018 στον Δήμο Αμφιλοχίας, σύμφωνα με ανακοίνωση της Διεύθυνσης Αλληλεγγύης & Κοινωνικών Υποθέσεων του Δήμου. Το ποσό που θα διανεμηθεί στους δικαιούχους του Δήμου είναι 340.740,81 ευρώ.

Ο Δήμος Θηβαίων γνωστοποιεί στους δημότες του, δικαιούχους προνοιακών επιδομάτων, ότι τα επιδόματα του διμήνου Ιουλίου – Αυγούστου 2018 θα είναι διαθέσιμα στους τραπεζικούς τους λογαριασμούς από την Πέμπτη 13 Σεπτεμβρίου 2018.

Ο Δήμος Χερσονήσου πληροφορεί τους δικαιούχους προνοιακών επιδομάτων ότι, έως την Παρασκευή 14 Σεπτεμβρίου 2018 θα έχουν πιστωθεί οι λογαριασμοί τους.

Ο δήμος Λαμιέων ενημερώνει ότι τη Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου 2018 αρχίζει η καταβολή στους δικαιούχους του 4ου διμήνου των προνοιακών επιδομάτων (Ιούλιος – Αύγουστος) από τις κατά τόπους συνεργαζόμενες με τους δικαιούχους τράπεζες.

Τα προνοιακά επιδόματα Ιουλίου – Αυγούστου, μπήκαν στους λογαριασμούς των δικαιούχων του Δήμου Αγίου Δημητρίου την Τετάρτη 12 Σεπτεμβρίου 2018.