Παρατείνεται η προθεσμία εγγραφών στους Παιδικούς Σταθμούς του Δήμου Φυλής

Ο Δήμος Φυλής ανακοίνωσε την παράταση της προθεσμίας υποβολής εγγραφών για τους παιδικούς σταθμούς μέχρι τις 30 Ιουνίου 2024.

«Στο σφυρί» για 20.000 ευρώ το σπίτι πρωταθλήτριας ΑμεΑ

Εντύπωση προκαλεί το γεγονός ότι βγήκε «στο σφυρί» το σπίτι της πρωταθλήτριας ΑμεΑ, Διονυσίας Τσακίρη, στην Ελευσίνα. Fund εξαγόρασε το χρέος της και προχώρησε στον πλειστηριασμό του ακινήτου, το οποίο περιήλθε στην κατοχή κατασκευαστικής εταιρείας.

Κρήτη: Καλοκαιρινός εφιάλτης – Οι δήμοι ζητούν να κηρυχθούν σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης

Καλοκαιρινός εφιάλτης η λειψυδρία για την Περιφερειακή Ενότητα Ηρακλείου στην Κρήτη, κάτι που αποτυπώνεται με τα διαδοχικά αιτήματα των Δήμων  για την κήρυξή τους σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης, με τη Μεσσαρά να βρίσκεται κυριολεκτικά στο μάτι του κυκλώνα.

Καρκίνος του δέρματος: Δωρεάν δερματολογικός έλεγχος στην Αθήνα

Ο καρκίνος του δέρματος αποτελεί μία από τις πιο διαδεδομένες μορφές καρκίνου παγκοσμίως, γι'αυτό αποτελεί ζωτική σημασία η διάγνωση του.

Σέρρες: Νεαρός απειλεί και επιτίθεται σε εργάτες καθαριότητας

Ο νεαρός εξοργίστηκε και χτύπησε το μηχάνημα καθαριότητας με γροθιές, απειλώντας παράλληλα με μήνυση.