Ο Δήμος Αθηναίων θα διαθέσει επτά κλιματιζόμενες αίθουσες λόγω του καύσωνα

Ο Δήμος Αθηναίων θα διαθέτει από τη Δευτέρα 10/6, από τις 9:00 έως και τις 21:00, για όσο χρονικό διάστημα απαιτείται, επτά Λέσχες Φιλίας (ΛΕΦΙ) του Δήμου Αθηναίων με κλιματισμό, για την προστασία των πολιτών λόγω του καύσωνα.

Συγκεκριμένα:

1. Λέσχη Φιλίας Αγίου Παύλου, Μαμούρη 22 και Δύμης

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 21092000269

2. Λέσχη Φιλίας «Η Ανάληψη του Κυρίου» Νέου Κόσμου, Χελντράιχ 15

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2109240403

3. Λέσχη Φιλίας Βοτανικού, Κοζάνης 4

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2103423716

4. Λέσχη Φιλίας Κολοκυνθούς, Αίμονος 9 και Άστρους

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2105140877

5. Λέσχη Φιλίας Αγίου Ελευθερίου, Αχαρνών 372

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2102012334

6. Λέσχη Φιλίας Κυψέλης, Σκύρου & Καυκάσου

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2108815877

7. Λέσχη Φιλίας Αμπελοκήπων, Πανόρμου και Βαθέος

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2106459890

«Στο σφυρί» για 20.000 ευρώ το σπίτι πρωταθλήτριας ΑμεΑ

Εντύπωση προκαλεί το γεγονός ότι βγήκε «στο σφυρί» το σπίτι της πρωταθλήτριας ΑμεΑ, Διονυσίας Τσακίρη, στην Ελευσίνα. Fund εξαγόρασε το χρέος της και προχώρησε στον πλειστηριασμό του ακινήτου, το οποίο περιήλθε στην κατοχή κατασκευαστικής εταιρείας.

Κρήτη: Καλοκαιρινός εφιάλτης – Οι δήμοι ζητούν να κηρυχθούν σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης

Καλοκαιρινός εφιάλτης η λειψυδρία για την Περιφερειακή Ενότητα Ηρακλείου στην Κρήτη, κάτι που αποτυπώνεται με τα διαδοχικά αιτήματα των Δήμων  για την κήρυξή τους σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης, με τη Μεσσαρά να βρίσκεται κυριολεκτικά στο μάτι του κυκλώνα.

Καρκίνος του δέρματος: Δωρεάν δερματολογικός έλεγχος στην Αθήνα

Ο καρκίνος του δέρματος αποτελεί μία από τις πιο διαδεδομένες μορφές καρκίνου παγκοσμίως, γι'αυτό αποτελεί ζωτική σημασία η διάγνωση του.

Σέρρες: Νεαρός απειλεί και επιτίθεται σε εργάτες καθαριότητας

Ο νεαρός εξοργίστηκε και χτύπησε το μηχάνημα καθαριότητας με γροθιές, απειλώντας παράλληλα με μήνυση.