Κυριακή, 14 Ιουλίου, 2024

Νέες θέσεις εργασίας στον Δήμο Παπάγου – Χολαργού

Ο Δήμος Παπάγου – Χολαργού ανακοινώνει την πρόσληψη, με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, με ωριαία αποζημίωση, συνολικά οκτώ ατόμων για την υλοποίηση των Προγραμμάτων «Άθλησης για Όλους», περιόδου 2023 – 2024.

Οι θέσεις απευθύνονται σε απόφοιτους Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης, οι οποίοι θα υπογράψουν οκτάμηνη σύμβαση εργασίας.

Οι ειδικότητες είναι οι παρακάτω:

ΠΕ Φυσικής Αγωγής (ποδόσφαιρο) – 1 θέση

ΠΕ Φυσικής Αγωγής (στίβος) – 1 θέση

ΠΕ Φυσικής Αγωγής (ορχηστική) – 1 θέση

ΠΕ Φυσικής Αγωγής (παραδοσιακοί χοροί) – 1 θέση

ΠΕ Φυσικής Αγωγής (ξεφασκία) – 1 θέση

ΠΕ Φυσικής Αγωγής (μαζικός λαϊκός αθλητισμός) – 1 θέση

ΠΕ Φυσικής Αγωγής (κολύμβηση) – 1 θέση

ΠΕ Φυσικής Αγωγής (αντισφαίριση) – 1 θέση

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλλουν αίτηση είτε αυτοπροσώπως στο Γραφείο πρωτοκόλλου του Δήμου Παπάγου – Χολαργού, Περικλέους 55, Τ.Κ. 15561, Χολαργός Αττικής είτε ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή στα γραφεία της υπηρεσίας μας στην ακόλουθη διεύθυνση:

Δήμος Παπάγου – Χολαργού, Περικλέους 55, Τ.Κ. 15561, Χολαργός Αττικής, απευθύνοντάς την στη Διεύθυνση Διοικητικών Υπηρεσιών, Τμήμα Διαχείρισης & Ανάπτυξης Ανθρώπινου Δυναμικού, (τηλ. επικοινωνίας: 2132002852, -911, -871, -857).

Η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων ξεκινά από την Πέμπτη, 18 Ιανουαρίου έως την Τετάρτη, 31 Ιανουαρίου 2024.

Δείτε εδώ: παπαγου.pdf

Διαλειμματική νηστεία: “Η μόδα που έγινε λατρεία”- Οι μύθοι καταρρίπτονται

Η διαλειμματική νηστεία τον τελευταίο καιρό συγκαταλέγεται σε μια από τους πιο δημοφιλής τρόπους να κάνεις δίαιτα ή αν δεν σου αρέσει η λέξη δίαιτα, να αλλάξεις τις διατροφικές σου συνήθειες για να ελαττώσεις το βάρος σου.

Το μυστήριο του Τιτανικού: Γιατί δεν έχουν βρεθεί τα οστά των ανθρώπων που πνίγηκαν;

Το ναυάγιο του Τιτανικού παραμένει στο βυθό, σπασμένο στα δύο, και σταδιακά αποσυντίθεται.  Από την ανακάλυψή του, το 1985, χιλιάδες αντικείμενα έχουν ανασυρθεί και εκτίθενται σε μουσεία σε όλο τον κόσμο. Τα οστά όμως των ανθρώπων που χάθηκαν δεν έχουν βρεθεί ποτέ..

Κρήτη: Καλοκαιρινός εφιάλτης – Οι δήμοι ζητούν να κηρυχθούν σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης

Καλοκαιρινός εφιάλτης η λειψυδρία για την Περιφερειακή Ενότητα Ηρακλείου στην Κρήτη, κάτι που αποτυπώνεται με τα διαδοχικά αιτήματα των Δήμων  για την κήρυξή τους σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης, με τη Μεσσαρά να βρίσκεται κυριολεκτικά στο μάτι του κυκλώνα.

Για γέλια και για κλάματα: Αποβίβαση τουριστών όχι στην προβλήτα αλλά μέσα στην θάλασσα

Απίστευτες εικόνες ήρθαν στο φως της δημοσιότητας όταν πλοίο στην παραλία Μπάλου Κισάμου Χανίων,  έκανε αποβίβαση τουριστών μέσα στην θάλασσα. Είναι από αυτές τις εικόνες που βλέπει κανείς και δεν ξέρει τι να κάνει “ να βάλει τα γέλια ή τα κλάματα“.

Πρόσληψη 44 ατόμων στο Δήμο Νέας Ιωνίας

Ο Δήμος Νέας Ιωνίας αναζητά την πρόσληψη σαράντα τεσσάρων (44) ατόμων, με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, διάρκειας για το σχολικό έτος 2024-2025, για τη στελέχωση υπηρεσιών καθαρισμού σχολικών μονάδων.

20 νέες προσλήψεις στον Δήμο Γλυφάδας – Δείτε τις ειδικότητες

Οι προσλήψεις θα γίνουν με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, διάρκειας 2 μηνών.

ΑΣΕΠ 1ΓΒ/2024: Νέα προκήρυξη για τον πανελλήνιο γραπτό διαγωνισμό – Πίνακας

Ο διαγωνισμός αφορά στην πλήρωση συνολικά 82 θέσεων Ειδικού Επιστημονικού Προσωπικού σε φορείς του δημοσίου.

ΑΣΕΠ: Μόνιμες προσλήψεις στο Πυροσβεστικό Σώμα

Αναζητούνται 30 άτομα για την κατάταξη ως Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων και Υπαξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων στο Πυροσβεστικό Σώμα.