Αρχική Δήμοι Νέα εγκύκλιος του ΥΠΕΣ για την εφαρμογή των πρόσθετων μέτρων στους δήμους...

Νέα εγκύκλιος του ΥΠΕΣ για την εφαρμογή των πρόσθετων μέτρων στους δήμους και τις περιφέρειες

Νέα εγκύκλιο εξέδωσε το υπουργείο Εσωτερικών  για τα πρόσθετα μέτρα και ρυθμίσεις  που αφορούν τους δήμους  και τις περιφέρειες  σχετικά με την αντιμετώπιση της ανάγκης περιορισμού της διασποράς του κορονοϊού .

Στην εγκύκλιο διευκρινίζονται τα μέτρα που πρέπει να λάβουν οι δήμοι και οι περιφέρειες με βάση την από 20-3-2020 Πράξη Νομοθετικού Περιεχομένου (Α’68) με θέμα «Κατεπείγοντα μέτρα για την αντιμετώπιση των συνεπειών του κινδύνου διασποράς του κορονοϊού COVID-19, τη στήριξη της κοινωνίας και της επιχειρηματικότητας και τη διασφάλιση της ομαλής λειτουργίας της αγοράς και της δημόσιας διοίκησης».