«Να με λες μαμά»- Η νέα σειρά του ALPHA στην Άρτα

Στην Άρτα γίνονται τα γυρίσματα της νέας σειράς του του ALPHA με τίτλο «Να με λες μαμά» με πρωταγωνίστρια τη Μαρία Κίτσιου.

Ο Δήμαρχος Αρταίων Χριστόφορος Σιαφάκας, συναντήθηκε με όλους τους συντελεστές της παραγωγής. Ηθοποιοί και τεχνικοί συνομίλησαν με τον κ. Σιαφάκα και εξέφρασαν τις πολύ καλές εντυπώσεις που αποκομίζουν καθ’ όλη τη διάρκεια της παραμονής τους στην Άρτα
Κατά τη διάρκεια της συνάντησής του με την πρωταγωνίστρια της σειράς, Μαρία Κίτσιου, ο κ. Σιαφάκας εξέφρασε τη χαρά του για την επιλογή της πόλης της Άρτας και της περιοχής γενικότερα, ως τοποθεσίας για τα γυρίσματα της σειράς. Από την πλευρά της η κ. Κίτσιου αναφέρθηκε στις ομορφιές του τόπου μας, στη φιλοξενία και την καλή συνεργασία που απολαμβάνουν από τους ντόπιους, τόσο η ίδια όσο και οι συνεργάτες της.

Η Μαρία Κίτσιου αναφέρθηκε στις ομορφιές του τόπου μας, στη φιλοξενία και την καλή συνεργασία που απολαμβάνουν από τους ντόπιους, τόσο η ίδια όσο και οι συνεργάτες της.

Από την πλευρά του ο Δήμος παρέχει κάθε δυνατή συνδρομή στο δύσκολο έργο των γυρισμάτων της σειράς, τα οποία λαμβάνουν χώρα στα ωραιότερα σημεία του , αρχής γενομένης από το θρυλικό γεφύρι.
Με την προβολή της σειράς από το γνωστό κανάλι θα απολαύσουμε σκηνές γυρισμένες στην πανέμορφη Κορωνησία, στις ταβέρνες του γραφικού ψαροχωρίου και στα ιβάρια της περιοχής του Αμβρακικού.

Το έργο έχει ως επίκεντρο μια μικρή μαθήτρια η οποία κακοποιείται από τη μητέρα της και η δασκάλα της θα είναι αυτή που το αντιλαμβάνεται, με την μικρή να προσπαθεί να βρει μια καινούργια οικογένεια και την αγάπη που τόσο πολύ της έχει λείψει..

Το πρωταγωνιστικό καστ, πέρα από τη Μαρία Κίτσου, έχει πολλά καταξιωμένα ονόματα, όπως η Φιλαρέτη Κομνηνού, η Ελένη Κοκκίδου και ο Ιβάν Σβιτάιλο.

«Στο σφυρί» για 20.000 ευρώ το σπίτι πρωταθλήτριας ΑμεΑ

Εντύπωση προκαλεί το γεγονός ότι βγήκε «στο σφυρί» το σπίτι της πρωταθλήτριας ΑμεΑ, Διονυσίας Τσακίρη, στην Ελευσίνα. Fund εξαγόρασε το χρέος της και προχώρησε στον πλειστηριασμό του ακινήτου, το οποίο περιήλθε στην κατοχή κατασκευαστικής εταιρείας.

Κρήτη: Καλοκαιρινός εφιάλτης – Οι δήμοι ζητούν να κηρυχθούν σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης

Καλοκαιρινός εφιάλτης η λειψυδρία για την Περιφερειακή Ενότητα Ηρακλείου στην Κρήτη, κάτι που αποτυπώνεται με τα διαδοχικά αιτήματα των Δήμων  για την κήρυξή τους σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης, με τη Μεσσαρά να βρίσκεται κυριολεκτικά στο μάτι του κυκλώνα.

Καρκίνος του δέρματος: Δωρεάν δερματολογικός έλεγχος στην Αθήνα

Ο καρκίνος του δέρματος αποτελεί μία από τις πιο διαδεδομένες μορφές καρκίνου παγκοσμίως, γι'αυτό αποτελεί ζωτική σημασία η διάγνωση του.

Σέρρες: Νεαρός απειλεί και επιτίθεται σε εργάτες καθαριότητας

Ο νεαρός εξοργίστηκε και χτύπησε το μηχάνημα καθαριότητας με γροθιές, απειλώντας παράλληλα με μήνυση.