Κορονοϊός: Στο “κόκκινο” αρκετές περιοχές τις Αττικής – Οι δήμοι και οι περιοχές

0

Μεγάλοι δήμοι και κυρίως στα δυτικά της Αθήνας, εμφανίζεται η μεγαλύτερη διασπορά του ιού. Μάχη δίνουν Αρχές και επιστήμονες προκειμένου να παραμείνει η Αττική στο επίπεδο 3. Όπως φαίνεται ο κορονοϊός σαρώνει, και το δεύτερο κύμα χρειάζεται συλλογική προσπάθεια από όλους μας.

Συγκεκριμένα, περιοχές όπως Περιστέρι, Πετρούπολη και Ίλιον φαίνεται να έχουν τα περισσότερα κρούσματα, σύμφωνα με τελευταία στοιχεία.

Παράλληλα, δύσκολη είναι η κατάσταση και σε γειτονιές στον δήμο Αθηναίων, όπως είναι η Πατησίων, η πλατεία Κυψέλης και το Μοναστηράκι.

Καμία δημοσίευση για προβολή