Αρχική Δήμοι Καλαμάτα: «Καλάθι αλληλεγγύης» για τη στήριξη του Δημοτικού Παντοπωλείου

Καλαμάτα: «Καλάθι αλληλεγγύης» για τη στήριξη του Δημοτικού Παντοπωλείου

Κάλεσμα στους πολίτες και τις επιχειρήσεις που δραστηριοποιούνται στο Δήμο, να στηρίξουν και να ενισχύσουν το Κοινωνικό Παντοπωλείο με είδη πρώτης ανάγκης μέσα από το «καλάθι αλληλεγγύης», απευθύνει η Κοινότητα Καλαμάτας.

Η δομή έχει μεταφερθεί και λειτουργεί προσωρινά στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του νέου Δημαρχείου (Αθηνών 99).

Παράλληλα η Κοινότητα Καλαμάτας, ενημερώνει ότι θα τοποθετηθούν ειδικά καλάθια για συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης σε σούπερ μάρκετ της Καλαμάτας και σε σημεία της Κεντρικής Αγοράς.

Η πρωτοβουλία της Κοινότητας Καλαμάτας στηρίζεται από το Δήμο και η ενίσχυσή της είναι προς όφελος των δικαιούχων – πολιτών που αντιμετωπίζουν δυσκολίες επιβίωσης.