Αρχική Ελλάδα ΕΟΔΥ: Τα σημεία των δωρεάν rapid test σήμερα Τρίτη

ΕΟΔΥ: Τα σημεία των δωρεάν rapid test σήμερα Τρίτη

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Δωρεάν μαζικές δειγματοληψίες θα πραγματοποιήσουν, σήμερα Τρίτη 25 Ιανουαρίου 2022, τα κλιμάκια του ΕΟΔΥ, σε όλη την επικράτεια.

Η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορονοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet.

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο.

Τα σημεία των rapid test:
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 12:00-19:00.
Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.
Δ. Χαλκηδόνας, Πνευματικό κέντρο Κουφαλίων, Φιλίππου 64, 09:30-15:00.
Δ.Παύλου Μελά, στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. Στρατού 37, 09:30-15:00.
Δ. Κορδελιού- Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00
8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 10:30-13:30
Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 10:30-13:30
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου, 08:30 – 13:30
Αιτωλοακαρνανία,ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, Μεσολόγγι, 08:30-14:30
Αιτωλοακαρνανία,κοινοτικό κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
Άνδρος, Κ.Υ. Άνδρου, 09:00- 17:00
Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-15:00
Αρκαδία,Παναρκαδικό Νοσοκομείο, 8:00-14:00
Αρκαδία, πλατεία Μεγαλόπολης, 08:30-15:00
Άρτα, Κέντρο υγείας Άρτας-ISO-BOX, 09:00-15:00
Άρτα, ISOBOX-Εκθεσιακό Κέντρο Άρτας,09:00-15:00
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Βορείου Τομέα, Ηπείρου 34, 08:00-20:00
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου Οίκημα Μάνας και Παιδί,09:00 – 15:00
Αχαΐα, Κάτω Αχαΐα, Πολιτιστικό κέντρο Μελίνα Μερκούρη, 09:00-16:00
Βοιωτία,Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, Καραγιαννοπούλου 1, 08:30-13:45
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 11:00-15:30
Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
Έβρος, Νομαρχείο, Σουλίου 2, 09:00-14:00
Έβρος, Ιατρείο Τυχερού, 09:30-13:30
Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαιου 145, 13:00-15:00
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30 – 16.00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμάνι, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:30 – 15:00
Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο Καπη Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκη Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00 – 15:00
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-13.00
Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 08:30-15:30
Ζάκυνθος, Ιόνιο Πανεπιστήμιο, 10:00-13:00
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
Ηλεία, Βαρθολομιό, Πολιτιστικό κέντρο, 09:45-14:30
Ηλεία, Αρχαία Ολυμπία Δημαρχείο, Κονδύλη και Κοσμόπουλου, 09:00-14:30
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-18:00
Ηράκλειο, Μοίρες, Πολύκεντρο Μοιρών, 10:00-13:00
Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00
Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Παλαιό Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00
Ικαρία, Κέντρο Υγείας Ευδήλου, 09:00-16:00
Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09.00-17.00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09.00-14.00
Ιωάννινα, Κοινοτικό Κατάστημα Μπάφρας, 10.00-13.00
Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 12:00-15:30
Καβάλα, Νομαρχία Καβάλας, 09:00-15:00
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
Λέρος, Δημοτικό κτίριο Δονα, 09:00-14:00
Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00 -14:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00
Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, Μαντζάρου 5, 09.00-14.30
Κεφαλονιά, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
Κεφαλονιά, Σάμη, Αίθουσα Εκδηλώσεων, 10:00-14:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, Ευρωπός, Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00-14:00
Κιλκίς, Μεσιά, Πολιτιστικός Σύλλογος, 09:00-11:00
Κιλκίς, Ρύζια, Αγροτικό Ιατρείο, 12:00-14:00
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαίδας, Περγαμου 62, 08:30- 14:00
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15- 15:15
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-15.30
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κιάτου, Γ. Γεννηματά 2, 09:30-14:30
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, 09:30- 16:30
Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 09:00- 14:30
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-16:00
Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο, 8:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 8:00-18:00
Λάρισα, Φάρσαλα / Κεντρική Πλατεία – Δημαρχείο , 09:00-12:00
Λάρισα, Πλατεία Αγιάς / Δίπλα από τα Γραφεία του Κυνηγετικού Συλλόγου 09:00-14:00
Λάρισα, Στέκι Νέας Πολιτείας. Θεοδωρακοπούλου & Καΐρη, 08:00-15:30
Λάρισα, Μύλος του Παππά, 08:00-15:30
Λάρισα, Στέκι Νεάπολης, Κλεάρχου & Πατέρα 74, 08:00-15:30
Λέσβος, Κέντρο Υγείας Μυτιλήνης, 08:30-15:45
Λευκάδα, ΚΑΠΗ Λευκάδας, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00
Λευκάδα, Νυδρί, Παλιό Δημαρχείο, 12:00-14:00
Λημνος, Μυρινα, παλιό θυρωρείο Γ.Ν. Λημνου, Ηφαιστου 1, 08:45-14:45
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη 08:30-15:30
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Είσοδος Μεγάρου Χορού (Εκπαιδευτικοί/Μαθητές), 08:30 – 19:30
Μεσσηνία, Καρδαμύλη, Παλιό Δημοτικό Σχολείο, 09:00 – 13:00
Μεσσηνία, Μελιγαλάς, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:00 – 14:30
Μεσσηνία, Ασπρόχωμα, Προαύλιος Χώρος Καφενείου “Ζαγαρέλου”, 08:15 – 09:15
Μεσσηνία, Σπερχογεία, Κοινοτικό Γραφείο, 09:30 – 10:30
Μεσσηνία, Θουρία, Κοινοτικό Γραφείο, 10:45 – 11:45
Μεσσηνία, Κάτω Γαρδίκι, Πρώην Δημοτικό Σχολείο, 12:00 – 13:00
Μεσσηνία, Άνω Γαρδίκι, Κοινοτικό Ιατρείο, 13:15 – 14:15
Μεσσηνία, Αίθαια, Κοινοτικό Γραφείο, 14:30 – 15:30
Μεσσηνία, Άνθεια, Κοινοτικό Γραφείο, 15:45 – 16:45
Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα, 7:30-14:30
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
Πάρος, Π.Ι Νάουσας, 09:00-14:00
Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον, 08:00-15:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30
Πέλλα, Ξενιτιδειο Αριδαίας, Λεωφόρος Ξενιτίδη 7, 09:30-14:30
Πιερία, Ανδρομάχη, 08:00 – 15:00
Πρέβεζα, Λιμενικό Ταμείο, Ελ. Βενιζέλου 20, 09.00-14.00
Πρέβεζα, Δημαρχείο Θεσπρωτικού, 09:00-10:30
Πρέβεζα, ΚΑΠΗ Φιλιππιάδας, 11.00-13.00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 09:00-14:00
Ρόδος, Πνευματικό κέντρο Καλυθιών, Καλυθιές, 09.00-14.30
Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00-14:00
Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου, 08:15-14:00
Σάμος, Πνευματικό Κέντρο Μυτιληνιών, 09:00-12:00
Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου,08:00-15:30
Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 12:00-14:00
Τήνος, ΚΥ Τήνου, 08:00-16:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού 07:30-13:30
Τρίκαλα, Ε΄ΚΑΠΗ 11:00-15:30
Τρίκαλα, Κεντρική Πλατεία Καλαμπάκας 08:00-10:00
Τρίκαλα, Πλατεία Φαρκαδόνας 09:00-10:00
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00 – 15:00
Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμία-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00 – 15:00
Φθιώτιδα, Πολιτιστικό Κέντρο Αμφίκλειας, Δήμος Αμφίκλειας- Ελάτειας, 09:00 – 11:00
Φθιώτιδα, Δημοτικό Κατάστημα – Δημαρχείο Ελάτειας, Δήμος Αμφίκλειας- Ελάτειας 11:30 – 13:00
Φθιώτιδα, Κτίριο ΟΣΚ (στο Πάρκο του Λαού), Στυλίδα, 09:00 – 13:00
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-15:30
Φλώρινα, ΚΑΠΗ Φλώρινας, Ταγματάρχου Σωτηρίου 1 (Αίθουσα ΚΑΠΗ), 09:00-14:30
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας,09.00-14.00
Φωκίδα, Κυριακοπούλειο Πολιτιστικό Κέντρο Ιτέας,09.00-13.00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Κασσάνδρα, Προαύλιος Χώρος Κέντρου Υγείας Κασσάνδρας, 09:00-15:00
Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30 – 14:30
Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ Χανίων (Λεωφ. Καραμανλή 99), 11:30 – 16:00
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη , 09:30 – 14:00
Χίος, ΚΑΠΗ Χίου Πολυτεχνείου 25, 09:00-14:30
*Ενδέχεται να υπάρξουν τροποποιήσεις – αλλαγές στα σημεία και στο ωράριο των μαζικών δειγματοληψιών.