Αρχική Χωρίς κατηγορία ΕΟΔΥ: Τα σημεία των δωρεάν rapid test σήμερα Τετάρτη

ΕΟΔΥ: Τα σημεία των δωρεάν rapid test σήμερα Τετάρτη

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Δωρεάν μαζικές δειγματοληψίες θα πραγματοποιήσουν αύριο, Τετάρτη 12 Ιανουαρίου 2022, τα κλιμάκια του ΕΟΔΥ, σε όλη την επικράτεια.

Συγκεκριμένα, από τις 10:00 το πρωί, έως και τις 15:00 το μεσημέρι, τα κλιμάκια θα βρίσκονται στα εξής σημεία:

  1. Δ. Παλαιού Φαλήρου, 3ο ΚΑΠΗ Σειρήνων 1-3 & Άτλαντος, 09:00-15:00
  2. Δ. Αμαρουσίου, Σταθμός ΗΣΑΠ Μαρούσι, 09:00-15:00
  3. Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00
  4. Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00
  5. Δ. Διονύσου, Πολιτιστικό κέντρο Άνοιξης, Κανάρη 3, 09:30-15:00
  6. Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος και Παγκάλου, (απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 09:30-15:00
  7. Δ. Περιστερίου, Δημοτικά καταστήματα – γραφεία Ερυθρού Σταυρού έναντι της πλατείας Δημαρχείου –στάση «Μετρό Περιστέρι», 12:00-18:00
  8. Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
  9. Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00-15:00
  10. Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο. Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Επαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
  11. 1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)
  12. 2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ,  09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)
  13. 3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)
  14. 4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)
  15. 5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)
  16. 6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)
  17. 7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)
  18. Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη)  12:00-19:00.
  19. Δ. Πυλαίας, ΚΑΠΗ Πυλαίας, Πολυτεχνείου 11, 09:30 – 15:00.
  20. Δ. Αμπελοκήπων- Μενεμένης, Β ΚΑΠΗ Αμπελοκήπων, Ελευθερίας 55 , 09:00-15:00.
  21. Δ. Νεάπολης-Συκεών,δημοτικό κατάστημα Πεύκων, Ειρήνης 19, 09:30-15:00
  22. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
  23. Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
  24. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00.
  25. Αιτωλοακαρνανία, Τριανταίικα, Κοινοτικό Ιατρείο, 09:00 – 11:30
  26. Αιτωλοακαρνανία, Σπολάιτα, Κοινοτικό Γραφείο, 12:00 – 13:30
  27. Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30
  28. Αιτωλοακαρνανία, κοινοτικό κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη, 09:00-14:00
  29. Άνδρος, Κ.Υ Άνδρου, 09:00 – 17:00
  30. Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
  31. Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
  32. Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-16:00
  33. Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-15:00
  34. Αρκαδία, Μελιγού (πλατεία), 9:00-12:00
  35. Αρκαδία, Παράλιο Άστρος, 13:00-15:00
  36. Άρτα, Κέντρο Υγείας- ISO BOX, 09:00-15:00
  37. Άρτα, Γενικό Νοσοκομείο Άρτας, 09:00-15:00
  38. Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
  39. Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας, Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00
  40. Αχαΐα, ΤΕΙ Πατρών, Μεγάλου Αλεξάνδρου 20, 09:00-14:30
  41. Βοιωτία,Πνευματικό Κέντρο Θήβας, 9:00-15:00
  42. Βοιωτία,Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, Καραγιαννοπούλου 1, 08:30-13:45
  43. Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 09:00-15:30
  44. Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
  45. Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
  46. Έβρος, Παλιό Νοσοκομείο, Δήμητρας 19, 09:00 -15.00
  47. Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30 -16.00
  48. Έβρος,Πλατεία Δασίου Ορεστιάδας, 10:00 -13.00
  49. Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
  50. Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ , 08:00-13:00
  51. Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ , 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00-15:00
  52. Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου, 08:30-13:00
  53. Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 09:00-15:00
  54. Ζάκυνθος, Πλατεία Σολωμού, 11:00-13:00
  55. Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00 – 17:00
  56. Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό Κέντρο Ζαχάρως, 09:30 – 12:00
  57. Ηλεία, Νέα Φιγαλεία, Κοινοτικό Γραφείο, 12:30-15:00
  58. Ηλεία, Αρχαία Ολυμπία, Δημαρχείο, 09:00-14:30
  59. Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
  60. Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
  61. Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας,Σωφρονίου 25,  09:00-15:00
  62. Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
  63. Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-18:00
  64. Ηράκλειο, ISOBOX – Πλατεία Δημαρχείου Γαζίου, Δ. Μαλεβιζίου, 09:00-15:00
  65. Θάσος, Κ.Υ Πρίνου, 08:00 – 14:00
  66. Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
  67. Θεσπρωτία, Δημαρχείο Πλαταριάς, 10:00-14:00
  68. Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00 – 17:00
  69. Ιωάννινα,  Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00
  70. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
  71. Ιωάννινα, Δημαρχείο Μετσόβου, 10:00-13:00
  72. Καβάλα, Κέντρο Υγείας, Χρυσούπολη, 08:30-15:30
  73. Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
  74. Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00 – 14:00
  75. Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00
  76. Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00 – 14:00
  77. Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
  78. Καρδίτσα,  Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30
  79. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12 13:00-15:00
  80. Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
  81. Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, Μάντζαρου 5, 09.00-14.30
  82. Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
  83. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
  84. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Αξιούπολης, 08:30-15:30
  85. Κιλκίς, Μικρόκαμπος, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-11:00
  86. Κιλκίς, Μαυρονέρι, Αγροτικό Ιατρείο, 12:00-14:00
  87. Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:30-14:00
  88. Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α,  08:15- 15:15
  89. Κοζάνη, Πλατεία Νίκης, 10:00- 13:00
  90. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-14:00
  91. Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-15:30
  92. Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 09:30- 16:30
  93. Λακωνία, Λαϊκή Αγορά Πύργου Διρού, 09:00-12:00
  94. Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Μολάων, 09:30- 14:30
  95. Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο, 8:00-15:30
  96. Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 8:00-18:00
  97. Λάρισα, Ελασσόνα ΚΑΠΗ, 9:00-15:00
  98. Λάρισα, Ά ΚΑΠΗ, Τσαρούχα 9, Νέα Σμύρνη,  7:30-15:00
  99. Λάρισα, Μύλο του Παππά, 8:00-15:30
  100. Λάρισα, Κέντρο Υγείας Γόννων, 9:00-12:00
  101. Λάρισα, Καλοχώρι, 12:30-15:00
  102. Λάρισα, Στέκι Νέας Πολιτείας. Θεοδωρακοπούλου & Καΐρη, 8:00-15:30
  103. Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
  104. Λασίθι, Δημοτική Αίθουσα Σητείας, Πλατεία Συντριβανιού, 10:00-14:00
  105. Λέσβος, Κέντρο Υγείας Μυτιλήνης, 08:30-15:45
  106. Λέσβος, Πάνω πλευρά Δημοτικού Θεάτρου, 10:00 – 14:00
  107. Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00
  108. Λήμνος, Μύρινα, παλαιο Θυρωρείο Γ.Ν. Λημνου, Ηφαιστου 1, 08:30-15:00
  109. Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη 08:30-15:30
  110. Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 09:00-14:30
  111. Μαγνησία, Άνω Βόλος-ΤΟΜΥ Ιωλκού, Ιωλκού 408, 08:30-15:30
  112. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30
  113. Μεσσηνία, Καλαμάτα,Είσοδος Μεγάρου Χορού (Εκπαιδευτικοί /Μαθητές), 12:30 – 19:30
  114. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Κεντρική Αγορά, 08:30 – 13:30
  115. Μεσσηνία, Ανδρούσα, Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00 – 11:00
  116. Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου,  09:30 – 14:30
  117. Μεσσηνία, Μεσσήνη, Δασκαρόλειο Πολιτιστικό Κέντρο, 08:30 -15:00
  118. Νάξος, Ιατρείο Χαλκι, 08:00-09:00
  119. Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου. Χώρα, 09:30-14:30
  120. Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
  121. Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-15:00
  122. Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο Πάτμου, Πάτμιον, 08:00-15:00
  123. Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30
  124. Πέλλα, Δημαρχείο Κρύας Βρύσης,  09:00 – 14:30
  125. Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
  126. Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09.00-14.00
  127. Πρέβεζα, Παραλία Πάργας, 11.00-13.00
  128. Πρέβεζα, Δημαρχείο Καναλακίου, 09.00-10.30
  129. Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
  130. Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ.Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
  131. Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 09:00-14:00
  132. Ροδόπη, Δημοτικό Κτίριο Βενιζέλου, Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00 – 14:00
  133. Ρόδος, Πλατεία Παραδεισίου, Παραδείσι, 09.00-14.30
  134. Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
  135. Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου 08:00-14:00
  136. Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου, 08:15-14:00
  137. Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
  138. Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-14:30
  139. Σύρος, Αθλητικό Κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 09:00 – 14:00
  140. Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00 – 16:00
  141. Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
  142. Τρίκαλα, Ε΄ ΚΑΠΗ, 10:00-15:30
  143. Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-10:00
  144. Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
  145. Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 09:00-15:00
  146. Φθιώτιδα, Πνευματικό Κέντρο Ι.Ν. Αγίου Παντελεήμονα Καμένα Βούρλα, 11:30-14:30
  147. Φθιώτιδα, Αίθουσα Διαδραστικού Συλλόγου ¨Αλόπη¨-Παραλία Ραχών, Δήμος Στυλίδας, 09:00-11:00
  148. Φθιώτιδα, Κτίριο ΟΣΚ (στο Πάρκο του Λαού)-Δήμος Στυλίδας, 11:30-14:00
  149. Φλώρινα,  Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30
  150. Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας,08:00-14:00
  151. Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
  152. Χαλκιδική, Πολύγυρος, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00 – 15:00
  153. Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30 – 16:30
  154. Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη , 09:30 – 14:00
  155. Χίος, Πλατεία Βουνακίου 09:00-14:30