Αρχική Υγεία ΕΟΔΥ: Σε ποια σημεία θα πραγματοποιηθούν δωρεάν rapid test την Τρίτη

ΕΟΔΥ: Σε ποια σημεία θα πραγματοποιηθούν δωρεάν rapid test την Τρίτη

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Σε 178 κεντρικά σημεία της επικράτειας θα βρίσκονται την Τρίτη οι Κινητές Ομάδες Υγείας του ΕΟΔΥ και θα πραγματοποιούν δωρεάν rapid test COVID-19.

Τα σημεία δωρεάν ελέγχου είναι τα ακόλουθα:
Δ. Ελευσίνας, Α’ ΚΑΠΗ Ερμού & Πετράκη, Άνω Ελευσίνα, 09:30-15:00
Δ. Αμαρουσίου, Σταθμός ΗΣΑΠ Αμαρουσίου, 09:30-15:00
Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30-15:00
Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00
Δ. Περιστερίου, Δημαρχείο, 11:00-17:00
Δ. Ελληνικού-Αργυρούπολης, Αίθουσα 1ου ΚΑΠΗ Αλεξιουπόλεως 27, 14:00-20:00
Δ. Κηφισιάς, Πλατεία Πλατάνου, παραπλεύρως του Άλσους Κηφισιάς, μπροστά από τον ΗΣΑΠ, 09:30-15:00
Δ. Καλλιθέας, είσοδος Δημαρχείου, 09:30-15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00
1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)
2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)
3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)
4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)
5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)
6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)
7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 08:30-20:30
Δ. Πυλαίας, ΚΑΠΗ Πυλαίας, Παλαιολόγου και Πολυτεχνείου, 09:00-15:00
Δ. Πυλαίας, ΚΑΠΗ Ασβεστοχωρίου, Ευζώνων 1, 09:00-15:00
Δ. Καλαμαριάς, εντός Δημοτικού Θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:00-15:00
Δ. Θέρμης, κοινωνικό παντοπωλείο Θέρμης, Στενημάχου 16, 13:00-19:00
Δ. Θερμαϊκού, ΚΑΠΗ Περαίας, Ρωμανού 38, 09:00-15:00
Δ. Κορδελιού – Ευόσμου, ΚΑΠΗ Κορδελιού, Μητροπολίτη Καραβαγγέλη 12, 09:00-15:00
Δ. Παύλου Μελά, Στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. Στρατού 37, 09:00-15:00
Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Α ΚΑΠΗ Μενεμένης, Έλλης Αλεξίου 9, 09:00-15:00
Δ. Δέλτα, ΚΑΠΗ, Ανατολικό, 09:00-14:30
Δ. Λαγκαδά, Κέντρο Κοινότητας του δήμου Λαγκαδά, πλησίον δημαρχείου Λαγκαδα, 09:30-15:00
Δ. Νεάπολης- Συκεών, δημοτικό κατάστημα Πεύκων, Ειρήνης 19, 09:00-15:00
8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 09:00-15:00
14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Τριανδρία, Ηρώων 4, 09:00-15:00
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-20:30
Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30
Αιτωλοακαρνανία, Κτήριο Ναυπακτίας, Ναύπακτος, 09:00-14:00
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00-15:00
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Πλατεία Παναγοπούλου, 08:30-12:00
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου, 13:00-14:30
Άνδρος, ΚΥ Άνδρου, 09:00-17:00
Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-14:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-14:00
Αρκαδία, Πλατεία Πετρινού, Τρίπολη, 09:00-14:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 08:00-14:00
Αρκαδία, Πλατεία Μεγαλόπολης, 09:30-14:00
Άρτα, Κέντρο Υγείας Άρτας-ISOBOX, 07:30-14:30
Άρτα, Εκθεσιακό Κέντρο Άρτας-ISOBOX, 07:30-14:30
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, 08:15-20:15
Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Βορείου Τομέα, 08:00-20:00
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου- Οίκημα Μάνα και Παιδί, 08:30-14:30
Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Νοτίου Τομέα, 08:30-14:30
Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Άνω Πόλης, 08:30-14:30
Αχαΐα, Βραχναίικα, Σταυροπούλειο Πνευματικό Κέντρο, 08:30-14:30
Αχαΐα, Σελιανίτικα, Κοινοτικό γραφείο, 09:00-14:00
Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο Θήβας, Πινδάρου 112, 08:30-15:00
Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, Καραγιαννοπούλου 1, 08:30-15:00
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:00
Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00-14:30
Δράμα, ΚΑΠΗ Δοξάτου, 10:30-14:00
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λεωφόρος Δημοκρατίας 306 08:30-15:30
Έβρος, Νομαρχείο Αλεξανδρούπολης, Σουλίου 2, 09:00-15:00
Έβρος, Κοινότητα Λαβάρων Σουφλίου, 09:30-13:30
Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαιου 145, 13:00-14:30
Έβρος, Κέντρο Υγείας Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30-15:30
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Εύβοια, Κέντρο Υγείας Ιστιαίας, 08:30-15:30
Εύβοια, 5ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας, Νεάπολη, Τραλλέων 57, 09:00-15:00
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου, 08:30-14:30
Ζάκυνθος, ΙΚΑ, 08:30-15:30
Ζάκυνθος, Πλατεία Σολωμού, 09:00-11:00
Ζάκυνθος, Περιφέρεια, 11:30-14:00
Ηλεία, Γαστούνη, ΚΑΠΗ, 09:00-13:00
Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό κέντρο, 09:00-15:00
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία-πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, Δημοτικό Θέατρο Νάουσας, Βενιζέλου 25, 09:00-14:30
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-14:30
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Τυμπάκι, Κτήριο Κοινότητας Τυμπακίου, 10:00-13:00
Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00
Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-15:00
Θεσπρωτία, Παλαιό Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00
Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00-16:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-15:00
Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-14:00
Ιωάννινα, Μέτσοβο, Κέντρο Υγείας, 09:00-14:00
Ιωάννινα, Δερβίζιανα, Κέντρο Υγείας, 10:00-14:00
Καβάλα, Νομαρχία Καβάλας, 09:00-15:00
Καβάλα, Κέντρο Υγείας Χρυσούπολης, 08:30-15:30
Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00-15:30
Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-14:30
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Σοφάδων, 10:30-12:30
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-14:30
Καστοριά, ISOBOX Λεωφόρος Κύκνων, 08:30-15:30
Καστοριά, Άργος Ορεστικό, 09:30-13:30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30
Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-15:00
Κιλκίς, Σύλλογος Ποντίων Νέας Σάντας, 09:00-15:00
Κιλκίς, Κέντρο Υγείας Πολυκάστρου. 09:00-15:00
Κιλκίς, Ευρωπός, Δημοτικό Κατάστημα, 09:00-15:00
Κιλκίς, Αξιούπολη, Δημοτικό Κατάστημα- Πρώην ΔΕΥΑ, 09:00-15:00
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγαμου 62, 08:15-15:15
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15-19:30
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 09:00-14:00
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κιάτου, Γ. Γεννηματά 2, 09:30-14:00
Κως, Πάρκο Πασανικολάκη, 08:00-14:00
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 93, 09:00- 15:00
Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 09:00-14:30
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-16:30
Λακωνία, Δήμος Ανατολικής Μάνης, Πλατεία Φλομοχωρίου, 11:00-13:00
Λάρισα, Δημαρχείο, 08:00-14:00
Λάρισα, ΟΣΕ, 08:00-14:00
Λάρισα, Φάρσαλα, Κεντρική Πλατεία, Δημαρχείο, 09:00-12:00
Λάρισα, Μύλος του Παππά, 08:00-14:00
Λάρισα, Εμπορικό Κέντρο Γαία, 08:00-14:00
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:30-16:00
Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30-15:45
Λευκάδα, Παλιό Νοσοκομείο, Κτίριο ΕΚΑΒ, Α. Βαλαωρίτη 40, 08:00-15:00
Λευκάδα, Νυδρί, Παλιό Δημαρχείο, 10:00-12:00
Λήμνος, Παλιό Λιμάνι, 09:00-15:00
Λήμνος, ιατρείο Πορτιανού, 09:00-15:00
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου, Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη, 08:30-15:00
Μαγνησία, Σταθμός ΚΤΕΛ Υπεραστικών Γραμμών Ν. Μαγνησίας, Ζάχου 5, 09:00-14:30
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30-15:30
Μεσσηνία, Μεσσήνη, Δασκαρόλειο Πολιτιστικό Κέντρο, 08:30-14:00
Μεσσηνία, Μελιγαλάς, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:00-13:00
Μεσσηνία, Καρδαμύλη, Πρώην Δημοτικό Σχολείο, 09:30-13:30
Νάξος, πλησίον νοσοκομείου Νάξου, 07:30-14:30
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:00-14:00
Ξάνθη, Ξύλινο Σπιτάκι – Πρώην ΔΕΥΑΞ, Πλατεία Ελευθερίας, 08:30-14:00
Ξάνθη, Μάγγανα, 09:00-13:00
Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-11:30
Πάρος, Νάουσα, Αίθουσα ΑΜΕΣ Νηρέα, 12:30-14:45
Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο,Πάτμιον, 08:00-15:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30
Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών- Χατζηγιάννειο Κέντρο, Τσιμισκή 2, 09:00-14:30
Πιερία, Ανδρομάχη, Χώρος Εμποροπανήγυρης, 09:00-14:30
Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-15:00
Ρέθυμνο, Δημοτικός Κήπος Ρεθύμνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-15:00
Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 09:00-15:00
Ροδόπη, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Συμεωνίδη και Υψηλάντου γωνία,Κομοτηνή, 09:00-15:00
Ροδόπη, Αγροτικό Ιατρείο Μαρώνειας, 10:00-14:00
Ρόδος, Πλατεία Σαν Φρατζέσκο, 09:00-14:00
Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08:30-15:00
Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Κ.Υ Καρλοβάσου Σάμου, 08:00-14:30
Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Γ.Ν. Σάμου, 08:15-12:00
Σάμος, Καφενείο ΚΑΠΗ, Βαθύ, (στενό Τρ. Πειραιώς), 10:00-14:30
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Σερρών, 08:30-19:30
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Ηράκλειας, 09:00-15:00
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Νιγρίτας, 09:00-15:00
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Ροδολίβους, 09:30-14:30
Σέρρες, ΚΑΠΗ Σιδηροκάστρου, 09:00-14:00
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Στρυμονικού, 09:00-15:00
Σκιάθος, Λιμάνι Σκιάθου, 08:00-15:30
Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 09:00-15:00
Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00-16:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
Τρίκαλα, Ε’ Καπή, 09:30-14:30
Τρίκαλα, Κεντρική Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-10:00
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας, Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00-15:00
Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Στυλίδας, Δήμος Στυλίδας, 09:00-13:00
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30
Φλώρινα, ΔΕΤΕΠΑ Αμυνταιου, 08:30-15:00
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 08:00-14:00
Φωκίδα, Ερατείνη, 09:00-13:00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Δημαρχείο Ιερισσού, 09:30-14:30
Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, (Κυδωνίας 29), 09:00-15:00
Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κέντρου Υγείας Χανίων, (Λεωφόρος Καραμανλή 99), 09:00-12:00
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00
Χίος, Κ.Υ Χίου, Λετσαίνης 1 & Αγ. Ειρήνης, 09:00-14:30