Αρχική Ελλάδα ΕΟΔΥ: Πού θα πραγματοποιηθούν δωρεάν rapid test την Τρίτη

ΕΟΔΥ: Πού θα πραγματοποιηθούν δωρεάν rapid test την Τρίτη

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Δωρεάν rapid test για τους πολίτες που έχουν εμβολιαστεί ή εμφανίζουν συμπτώματα νόσησης, θα διενεργήσουν αύριο, Τρίτη 22 Φεβρουαρίου, κλιμάκια του ΕΟΔΥ σε 175 σημεία της χώρας.

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο.

Πιο αναλυτικά, τα σημεία που θα διενεργούνται δωρεάν rapid test την Τρίτη είναι, σύμφωνα με τον ΕΟΔΥ, τα εξής:

Δ. Ελευσίνας, Α’ ΚΑΠΗ Ερμού & Πετράκη, Άνω Ελευσίνα, 09:30-15:00
Δ. Αμαρουσίου, Κεντρικό ΚΑΠΗ Αμαρουσίου, Περικλέους 22, 09:30-15:00
Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00
Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00
Δ. Περιστερίου, Δημαρχείο, 11:00-18:00
Δ. Ελληνικού-Αργυρούπολης, Αίθουσα 1ου ΚΑΠΗ Αλεξιουπόλεως 27, 14:00-20:00
Δ. Κηφισιάς, Αίθουσα 1ου ΚΑΠΗ Αλεξιουπόλεως 27, 09:30-15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00
1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)
2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)
3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)
4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)
5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)
6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)
7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 08:30-20:30
Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:00-15:00
Δ. Θέρμης, ΚΑΠΗ Θέρμης, Ιασωνίδου 19, 13:00-19:00
Δ. Θερμαϊκού, ΚΑΠΗ Περαίας, Ρωμανού 38, 09:00-15:00
Δ.Παύλου Μελά, στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. Στρατού 37, 09:00-15:00
Δ. Ωραιοκάστρου, ΚΑΠΗ, Τραπεζούντος 31, 13:00-19:00
Δ.Λαγκαδά, Κέντρο Κοινότητας Δήμου Λαγκαδά, πλησίον δημαρχείου Λαγκαδά, 09:00 – 15:00
8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 09:00-15:00
14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Τριανδρία, Ηρώων 4, 09:00 – 15:00
Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 09:00-15:00
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30
Αιτωλοακαρνανία,ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-15:30
Αιτωλοακαρνανία,Κοινοτικό Κτίριο, ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου, 08:30 – 13:00
Άνδρος, ΚΥ Άνδρου, 09:00-17:00
Άνδρος, Μπατσί (πλησίον ΚΕΠ), 10:00-15:00
Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
Αργολίδα, Πνευματικό Κέντρο Ι.Ν. Αγίου Βασιλείου, Λυγουριό, 10:00-14:00
Αρκαδία, Πλατεία Πετρινού, Τρίπολη, 9:00-15:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-14:00
Αρκαδία, Πλατεία Μεγαλόπολης, Μεγαλόπολη, 9:30-14:00
Άρτα, Κέντρο Υγείας-ISOBOX, 08:30-15:30
Άρτα, Γενικό Νοσοκομείο Άρτας, 08:30-15:30
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Βορείου Τομέα, Ηπείρων 32, 08:00-20:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου Οίκημα Μάνας και Παιδί, 09:00-15:00
Αχαΐα, Φαρραί, Πνευματικό Κέντρο Φαρραί, 09:00-15:00
Βοιωτία,Πνευματικό Κέντρο Θήβας,09.00-15.00
Βοιωτία,Παλιό Δημαρχείο Λιβαδειάς,08.30-13.45
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:00
Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:30 – 15:30
Δράμα, Μικροχώρι, Κοινότητα Μικροχωρίου, 09:00-13:00
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
Έβρος, Κοινότητα Λαβάρων Δήμου Σουφλίου, 12:15 -14:00
Έβρος, Παλιό Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης, Δήμητρας 19, 09:00-15:00
Έβρος, Δημοτικό Σχολείο Μεγάλου Δερείου, 09:30-11:30
Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαιου 145, 13:00-15:00
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευριπίδου Ζίγκμπουργκ 10, 08:30 – 16.00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμάνι, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:30 -15:30
Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή , 09:00 – 14:00
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-15.30
Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 08:30-15:30
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία- πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
Ηλεία, Αμαλιάδα Δημαρχείο, 09:00-13:00
Ηλεία, Ζαχάρω Πνευματικό Κέντρο, 09:30-14:30
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 11:00-18:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX, Προαύλιος Χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-18:00
Ηράκλειο, Μοίρες, Πολύκεντρο Μοιρών, 10:00-13:00
Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00
Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών,08:30-13:30
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Παλαιό Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00
Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00 – 16:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00
Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-14:00
Ιωάννινα, Βασιλικό Πωγωνιανής, 10:00-13:00
Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
Καβάλα, Νομαρχία Καβάλας, 09:00-15:00
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-14:00
Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00-14:00
Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00 -14:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00
Καστοριά, ISOBOX Λεωφόρος Κύκνων, 08:30 – 15:30
Καστοριά, Δημαρχείο Άργους Ορεστικού, Άργος Ορεστικό, 11:30-14:00
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30
Κέρκυρα, Κέντρο Υγείας Λευκίμμης, 09:30-14:30
Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, Ευρωπός, Δημοτικό Κατάστημα, 12:00-14:00
Κιλκίς, Άγιος Πέτρος, Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00-11:00
Κιλκίς, Γοργόπη, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-11:00
Κιλκίς, Τούμπα, Αγροτικό Ιατρείο, 12:00-14:00
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγαμου 62, 08:15- 15:15
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15- 19:30
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57 (πλησίον Πανεπιστημίου), 08:30 – 15:30
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κιάτου, Γεννηματά 2, 09:30 – 14:30
Κως, Πάρκο Πασανικολάκη, 08:00-14:00
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 09:30- 16:30
Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 09:00- 14:30
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης 08:00-15:30
Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο, 08:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 08:00-18:00
Λάρισα,Φάρσαλα / Κεντρική Πλατεία – Δημαρχείο , 09:00-12:00
Λάρισα, Πλατεία Αγιάς / Δίπλα από τα Γραφεία του Κυνηγετικού Συλλόγου, 09:00-14:00
Λάρισα, Στέκι Νέας Πολιτείας. Θεοδωρακοπούλου & Καΐρη, 08:00-15:30
Λάρισα, Μύλος του Παππά, 08:00-15:30
Λάρισα, Στέκι Νεάπολης, Κλεάρχου & Πατέρα 74, 08:00-15:30
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00-14:00
Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30 – 15:45
Λέσβος, Χιδυρα, 10:00 – 14:00
Λευκάδα, ΚΑΠΗ Λευκάδας, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00
Λευκάδα, Νυδρί, Παλιό Δημαρχείο, 12:00-14:00
Λήμνος, Μύρινα, Παλαιό θυρωρείο, Ηφαίστου 1, 08:45 – 14:45
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:30-15:30
Μαγνησία, Μεταξουργείο, Καραμπατζάκη & Αναπαύσεως 09:00-14:30
Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 09:00-15:00
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Είσοδος Μεγάρου Χορού, 08:30 – 19:30
Μεσσηνία, Καρδαμύλη, Παλιό Δημοτικό Σχολείο, 09:00 – 13:00
Μεσσηνία, Μελιγαλάς, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:00 – 13:00
Νάξος, Άγιος Αρσένιος 7:30-9:00
Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα, 09:30-14:30
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:00-14:00
Ξάνθη, Περιφερειακό Ιατρείο Εύλαλου, Εύλαλο, 09:30 – 13:30
Ξάνθη, Περιφερειακό Ιατρείο Πόρτο Λάγος, Πόρτο Λάγος, 10:00 – 13:00
Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 11:00-14:30
Πάτμος, Σκάλα,Πνευματικό Κέντρο ,Πάτμιον 08:00-15:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30
Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών- Χατζηγιάννειο Κέντρο, Τσιμισκή 2, 09:00-14:30
Πιερία, Ανδρομάχη, Χώρος Εμποροπανήγυρης, 08:00 – 15:00
Πιερία, Κέντρο Υγείας Λιτοχώρου, 09:00-15:00
Πρέβεζα, Λιμενικό Ταμείο, Ελευθερίου Βενιζέλου, 20, 09:00-14:00
Πρέβεζα, ΚΑΠΗ Φιλιππιάδας, 09:00-12:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ.Κωνσταντίνου, Ηγ.Γαβριήλ, 09:00-14:00
Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 08:30-19:00
Ρόδος, Πνευματικό κέντρο Καλυθιών, Καλυθιές, 09.00-14.30
Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Κ.Υ Καρλοβάσου Σάμου, 08:00-15:00
Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Γ.Ν. ΣΑΜΟΥ, 09:00-11:30
Σάμος, Καφενείο ΚΑΠΗ, Βαθύ, (στενό Τρ. Πειραιώς), 08:00-15:00
Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:00-19:00
Σέρρες, Σκούταρι , Κτίριο Κοινότητας 09:00 – 15:00
Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-15:30
Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00-15:00
Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00 – 16:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
Τρίκαλα, Ε Καπή, 10:00-15:30
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-10:00
Τρίκαλα, Αχελινάδα Καλαμπάκας, 11:00-12:00
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00 – 15:00
Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00 – 15:00
Φθιώτιδα, Kτίριο ΟΣΚ (στο Πάρκο του Λαού), Στυλίδα, 09:00 – 13:00
Φθιώτιδα, Πολιτιστικό Κέντρο Αμφίκλειας, Δήμος Αμφίκλειας- Ελάτειας, 09:00 -11:30
Φθιώτιδα, Δημοτικό Κατάστημα, Δημαρχείο Κάτω Τιθορέας ,Δήμος Αμφίκλειας- Ελάτειας, 12:00 – 14:00
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30
Φλώρινα, ΚΑΠΗ Φλώρινας, Ταγματάρχου Σωτηρίου 1 (Αίθουσα ΚΑΠΗ), 09:00-14:30
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας,08.00-14.00
Φωκίδα, Κυριακοπούλειο Πολιτιστικό Κέντρο Ιτέας,09.00-13.00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Κασσάνδρα, Προαύλιος Χώρος Κ.Υ.Κασσάνδρας, 09:00 – 15:00
Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30 – 14:30
Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ Χανίων (Λεωφ. Καραμανλή 99), 11:30 – 16:00
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη , 09:30 – 14:00
Χίος, ΚΑΠΗ Πολυτεχνείου 25, 09:00-14:00
Χίος, Άγιος Κήρυκος Βροντάδου, 09:30 -14:00