Αρχική Υγεία ΕΟΔΥ: Δωρεάν rapid tests σε 182 σημεία την Τρίτη

ΕΟΔΥ: Δωρεάν rapid tests σε 182 σημεία την Τρίτη

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Συνολικά σε 182 σημεία ανά τη χώρα θα κάνουν αύριο, Τρίτη, δωρεάν ελέγχους για Covid-19 οι Κινητές Ομάδες Υγείας του ΕΟΔΥ.

Συγκεκριμένα, το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Δ. Αχαρνών, Πλατεία Καράβου, 09:00:15:00

Δ. Αμαρουσίου, Βασιλ. Όλγας 8, κλειστό γυμναστήριο “Σπύρος Λούης”, 09:30-15:00

Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00

Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00

Δ. Διονύσου, Πολιτιστικό κέντρο Άνοιξης, Κανάρη 3, 09:30 -15:00

Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00

Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Επαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00

Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου, 09:30-15:00

Δ. Γλυφάδας, παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Κων/νου, Βασ. Κων/νου, 09:30-15:00

Δ. Κηφισιάς, Αγίας Παρασκευής 57, Κάτω Κηφισιά, 09:30-15:00

Δ. Περιστερίου, Δημοτικά καταστήματα, γρ. Ερυθρού Σταυρού, έναντι πλατείας Δημαρχείου, στάση μετρό Περιστέρι, 12:00-18:00

Λ.Φ. Αγ. Παύλου, Μαμούρη 22 & Δύμης, 09:00-13:00

Λ.Φ. Κολοκυνθούς, Αίμωνος 9, Άστρους, 09:00-13:00

Λ.Φ. Μεταξουργείου, Μ. Αλεξάνδρου 37, 09:00-13:00

Λ.Φ. Γκράβας, Ταϋγέτου 62, 09:00-13:00

Λ.Φ. Κ. Πατησίων, Αρκολέων 12, 09:00-13:00

Λ.Φ. Κυψέλης, Σκύρου & Καυκάσου, 09:00-13:00

Λ.Φ. Παγκρατίου, Πρατίνου 12, 09:00-13:00

Λ.Φ. Πανόρμου, Πανόρμου & Βαθέος 25, 09:00-13:00

Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 12:00-19:00.

Δ. Πυλαίας, Α ΚΑΠΗ, Πολυτεχνείου 11, έναντι αστυνομικού τμήματος, 09:30 – 15:00.

Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.

Δ. Θέρμης, ΚΑΠΗ Θέρμης, Ιασωνίδου 19, 12:00-18:00

Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Β ΚΑΠΗ Αμπελοκήπων, Ελευθερίας 55, 09:00-15:00

Δ. Λαγκαδά, Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Λαγκαδά, πλησίον δημαρχείου, 09:30-15:00

Δ. Νεάπολης-Συκεών, δημοτικό κατάστημα Νεάπολης, Ελ. Βενιζέλου 125, 09:30-15:00

Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 9:00 – 15:00.

Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.

Τριανδρία, 14ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.

Χαριλάου, 6ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.

Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κ. Μακεδονίας, Β. Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.

Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.

Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, Παλαιά Λαχαναγορά, 08:30 – 13:30

Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου,Μεσολόγγι, 08:30-14:30

Αιτωλοακαρνανία, κοινοτικό κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00

Άνδρος, Χώρα, Κ.Υ. Άνδρου, 09:00-17:00

Άνδρος, Μπατσί, πλησίον ΚΕΠ, 10:00-16:00

Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00

Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00

Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00

Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00

Αρκαδία, Πλατεία Μεγαλόπολης, Μεγαλόπολη, 9:30-14:00

Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Κακουρέικα, 16:00-17:30

Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Κοκκορά, 18:00-19:00

Άρτα,  Κέντρο Υγείας Άρτας (ISO BOX), 09:00-15:00

Άρτα, Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, 09:00-15:00

Άρτα, Κοινότητα Αμπελίων (Δημοτικό Σχολείο), 09:30-11:30

Άρτα, Κοινότητα Αμμοτόπου (ΚΕΠ), 12:00-14:00

Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30

Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00

Αχαΐα, Πάτρα, πλησίον Ιερού Ναού Αγίου Ανδρέα, 08:00-21:00

Βοιωτία, Κέντρο Υγείας Θήβας, 09.00-15.00

Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, 08:15-13:45

Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30

Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών, 08:30-15:00

Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00

Δράμα, Κοινότητα Κάτω Βροντού, 09:00- 13:30

Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30

Έβρος, Νομαρχείο, Σουλίου 2,  09:00-14:00

Έβρος, Κοινότητα, Λάβαρα, 09:30-12:30

Έβρος, Δημοτικό Σχολείο , Σιδηρώ, 10:00-13:00

Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαιου 145,  12:30-14:30

Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00

Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00

Έβρος, Οικισμός Αλώνια, Σαμοθράκη 10:30 – 14:00

Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00-14:00

Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, 09:00-15:00

Εύβοια, Νέα Αρτάκη, Δημαρχείο Νέας Αρτάκης , 10:00 – 12:00

Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου 8:30-13:00

Ζάκυνθος, Κ.Υ Πρώην ΙΚΑ, 09.00-15.00

Ζάκυνθος, Πλατεία Σολωμού, 11.00-13.00

Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00

Ηλεία, Αμαλιάδα, Δημαρχείο Αμαλιάδας, Ερμού 20, 09:00-14:30

Ηλεία, Λεχαινά, Σινέ Άστρο, 09:00-14:30

Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00

Ημαθία, Κοινότητα Χαρίεσας, Χαρίεσα Νάουσας, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00

Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Γαρίπα, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 09:00-10:00

Ηράκλειο, Δραπέτι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 10:00-11:00

Ηράκλειο, Πάρτιρα, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:00

Ηράκλειο, Καλό χωριό, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 12:00-13:00

Ηράκλειο, Άνω Πουλιά, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 13:00-14:00

Ηράκλειο, Κάτω Πουλιά, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 14:00-15:00

Θάσος,  Θεολόγος, Αγροτικό Ιατρείο, 08:00-13:00

Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09.00-15.00

Θεσπρωτία, Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10.00-14.00

Ικαρία, Κ.Υ. Ευδήλου, 09:00- 16:00

Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00

Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00

Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30

Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00

Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης 10:00 – 14:00

Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00

Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας ( Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00.

Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα  Σαρανταπόρου,08:00-14:00.

Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-11:00.

Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο  Δήμου Σοφάδων,08:00-11:00.

Καρδίτσα, Τ.Κ Κέδρου Δήμου Σοφάδων, Κτίριο Κοινότητας(Δίπλα από ΚΕΠ),08:30-11:30.

Καρδίτσα, T.K  Προαστίου  Δήμου  Παλαμά,  Δημαρχείο Προαστίου,11:30-14:00.

Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 11:30-14:30.

Καρδίτσα, Τ.Κ Λουτρού  Δήμου Σοφάδων, Κοινοτικό Ιατρείο,12:00-14:00.

Καστοριά, Κ.Υ. Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30

Καστοριά ,Άργος Ορεστικό, 09:30 – 11:30

Καστοριά, Μεσοποταμία, 12:00 – 14:00

Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09.00-14.30

Κέρκυρα, Κοινοτικό Ιατρείο Μεσογγής, Μεσογγή, 09:30-14:30

Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00

Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00

Κιλκίς, Ειρηνικό, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-11:00

Κιλκίς, Κορώνα, Αγροτικό Ιατρείο, 12:00-14:00

Κιλκίς, Πεντάλοφος, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-11:00

Κιλκίς, Κάρπη, Αγροτικό Ιατρείο, 12:00-14:00

Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:30-14:00

Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α,  08:15- 15:15

Κοζάνη, Πλατεία Νίκης Κοζάνης,  10:00- 13:00

Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-13:00

Κόρινθος, ΚΑΠΗ Βραχατίου, 09:30-13:30

Κως, οδός Υγείας, Κανάρη 3, 08:15-15:30

Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης 08:00-16:00

Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 9:00- 15:00

Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 9:00- 15:00

Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο, 8:00-15:30

Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 8:00-15:30

Λάρισα, Α΄ΚΑΠΗ, Τσαρούχα 9, Νέα Σμύρνη 8:00-15:30

Λάρισα, Φάρσαλα / Είσοδος Δημαρχείου 9:00-12:00

Λάρισα, ΚΤΕΛ 8:00-15:30

Λάρισα, Εμπορικό Κέντρο Γαία / Αγχιάλου 4,  8:00-15:30

Λάρισα, Στέκι Νεράιδας, Σίφνου 118,  8:0-15:30

Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00

Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00-14:00

Λέσβος, Κ.Υ. Μυτιλήνης, 08:30-15:45

Λέσβος, Καλλονή, 10:00-14:00

Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30

Λευκάδα, Δημαρχείο Λευκάδας, Α. Σικελιανού & Ν. Σβορώνου, 10:00-12:00

Λήμνος, Μύρινα, παλαιό θυρωρείο ΓΝ – Λήμνου, Ηφαίστου 1, 08:45 – 14:45

Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου, Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:00-16:00

Μαγνησία, Παραλία Βόλου,(έναντι Πανεπιστημίου) 08:00-14:00

Μαγνησία, Μεταξουργείο, Καραμπατζάκη & Αναπαύσεως 08:00-14:00

Μαγνησία, Αλμυρός, Αγ. Τρύφωνος 2 (έναντι Κ. Υγείας) 08:30-13:30

Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 19:30

Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου,  09:30 – 14:30

Μεσσηνία, Μεσσήνη, Κέντρο Υγείας. 08:30 -14:30

Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας. 09:30 – 14:30

Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00

Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδημου, Χώρα, 7:30-14:30

Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-15:00

Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον, 08:00-16:00

Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30

Πέλλα, Ξενιτείδιο, Λεωφόρος Ξενιτίδη 7 Αριδαία, 09:30-14:30

Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30

Πιερία, Κέντρο Υγείας Λιτοχώρου, 09:00-14:00

Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09.00-14.00

Πρέβεζα, Δημαρχείο Λούρου, 09.00-12.00

Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00

Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00

Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη γωνια, 09:00-14:00

Ρόδος, Κτίριο κοινότητας Σορωνής, 09.00-14.30

Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00

Σάμος, Isobox έμπροσθεν Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00-14:00

Σάμος, Isobox έμπροσθεν Γ.Ν. Σάμου 08:15-14:00

Σέρρες,  Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30

Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου 08:00-14:30

Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00

Τήνος, ΚΥ Τήνου, 09:00-17:00

Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-14:00

Τρίκαλα, Ε ΚΑΠΗ, 10:00-15:30

Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-10:00

Τρίκαλα, Πλατεία Ριζώματος, 11:00-12:00

Τρίκαλα, Πλατεία Φαρκαδόνας, 08:00-09:00

Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00

Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-15:00

Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεσης Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, Λαμία, 09:00-15:00

Φθιώτιδα, Πολιτιστικό Κέντρο Αμφίκλειας, 11:30-14:00

Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30

Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας 8:00-14:00

Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30

Χανιά, Πολιτιστικό κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30- 14:00

Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 08:30- 16:30

Χίος, Πλατεία Βουνακίου, 09:00-15:00

*Ενδέχεται να υπάρξουν τροποποιήσεις – αλλαγές στα σημεία και στο ωράριο των μαζικών δειγματοληψιών.