Αρχική Ελλάδα ΕΟΔΥ: Δωρεάν rapid test σε 184 κεντρικά σημεία την Τρίτη

ΕΟΔΥ: Δωρεάν rapid test σε 184 κεντρικά σημεία την Τρίτη

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Δωρεάν rapid test για τους πολίτες που έχουν εμβολιαστεί ή εμφανίζουν συμπτώματα νόσησης, θα διενεργήσουν την Τρίτη 12 Απριλίου, κλιμάκια του ΕΟΔΥ σε 184 σημεία της χώρας.

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο.

Πιο αναλυτικά, τα σημεία που θα διενεργούνται δωρεάν rapid test τη Τρίτη είναι, σύμφωνα με τον ΕΟΔΥ, τα εξής:

Δ. Ελευσίνας, Α’ ΚΑΠΗ Ερμού & Πετράκη, Άνω Ελευσίνα, 09:30-15:00
Δ. Αμαρουσίου, Κεντρικό ΚΑΠΗ Αμαρουσίου, Περικλέους 22, 09:30-15:00
Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00
Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00
Δ. Περιστερίου, Δημαρχείο, 11:00-18:00
Δ. Ελληνικού-Αργυρούπολης, Αίθουσα 1 ου ΚΑΠΗ Αλεξιουπόλεως 27, 14:00-20:00
Δ. Κηφισιάς, Πλατεία Πλατάνου, παραπλεύρως του ‘Αλσους Κηφισιάς, μπροστά από τον ΗΣΑΠ, 09:30-15:00
Δ. Πεντέλης, Πνευματικό Κέντρο Νέας Πεντέλης, 09:30-15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00
1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)
2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)
3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, Θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)
4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)
5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)
6ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)
7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου),09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 08:30-20:30
Δ. Πυλαίας, Α’ ΚΑΠΗ Πυλαίας, Πολυτεχνείου 11, 09:00-15:00
Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 13:00-19:00
Δ. Θερμαϊκού, ΚΑΠΗ Περαίας, Ρωμανού 35 Α,13:00-19:00
Δ. Παύλου Μελά, στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. Στρατού 37, 09:00-15:00
Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Β’ ΚΑΠΗ Αμπελοκήπων, Ελευθερίας 55, 09:00-15:00
Δ.Ωραιοκάστρου, Α ΚΑΠΗ, Τραπεζούντος 31, 13:00-19:00
Δ.Λαγκαδά, Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Λαγκαδά, πλησίον δημαρχείου Λαγκαδα,09:00 – 15:00.
8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 09:00-15:00
14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Τριανδρία, Ηρώων 4, 09:00 – 15:00
Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 09:00-15:00
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της Περιφέρειας, 09:30-15:00
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30
Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-15:30
Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου, 08:30 – 14:30
Άνδρος, Κ.Υ Άνδρου, 09:00 – 17:00
Άνδρος, Κόρθι (πλησίον ΚΕΠ), 11:00 – 15:00
Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
Αρκαδία, Πλατεία Πετρινού, Τρίπολη, 09:00-15:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 08:00-14:00
Αρκαδία, Πλατεία Μεγαλόπολης, 09:30-14:00
Άρτα, Κέντρο Υγείας-ISOBOX, 08:30-15:30
Άρτα, Εκθεσιακό Κέντρο Άρτας-ISOBOX, 08:30-15:30
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, 08:15-20:15
Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Βορείου Τομέα, 08:00-20:00
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας, Οίκημα Μάνας και Παιδί, 08:30-15:00
Αχαΐα, Πάτρα, Πολυχώρος Βέσο Μάρε, 09:00-15:00
Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο Θήβας, Πινδάρου 112, 09:00-15:00
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:00
Γρεβενά, Τρικοκκιά, 10:30-11:30
Γρεβενά, Κατάκαλη, 12:00-13:00
Δράμα, πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:30
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
Έβρος, Νομαρχείο, Σουλίου 2, 09:00-15:00
Έβρος, Κοινότητα Λαβάρων Σουφλίου, 09:30-14:30
Έβρος, Κοινότητα Λαγυνών Σουφλίου, 09:30-11:00
Έβρος, Κέντρο Υγείας Σουφλίου, 11:30-14:30
Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαΐου 145, 13:00-15:00
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζίγκμπουργκ 10, 08:30-15:30
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Έβρος, Αλώνια, Σαμοθράκη, 09:00 – 13:00
Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00 – 15:00
Εύβοια, Ιστιαία, Κέντρο Υγείας Ιστιαίας, 08:30 – 15:30
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου, 08:30-15:30
Ζάκυνθος, ΙΚΑ, 08:30-15:30
Ηλεία, Ανδραβίδα, Δημαρχείο, 09:00-11:00
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:30-16:00
Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό Κέντρο, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:30-14:30
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:30-16:30
Ηράκλειο, Μοίρες, Πολύκεντρο Μοιρών, 10:00-13:00
Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00
Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Παλαιό Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00
Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00 – 16:00
Ικαρία, Άγιος Κήρυκος, 10:00 – 15:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00
Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-14:00
Ιωάννινα, ΤΕΙ Ηπείρου, 10:00-13:00
Ιωάννινα, Μέτσοβο, Κέντρο Υγείας, 09:00 – 15:00
Ιωάννινα, Δερβίζιανα, Κέντρο Υγείας, 10:00 – 14:00
Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
Καβάλα, Νομαρχία Καβάλας, 09:00-15:00
Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης, 09:00-14:30
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-14:00
Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00-14:00
Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00 – 14:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00
Καστοριά, ISOBOX Λεωφόρος Κύκνων, 08:30 – 15:30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30
Κέρκυρα, Κέντρο Υγείας Λευκίμμης, Λευκίμμη, 09:30-14:30
Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, Νέο Αγιονέρι, Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00-11:30
Κιλκίς, Παλιό Αγιονέρι, Κοινοτικό Κατάστημα, 12:00-14:30
Κιλκίς, Ευρωπός, Δημοτικό Κατάστημα, 09:00-15:30
Κιλκίς, Γουμένισσα, Πολιτιστικό Κέντρο, 09:00-15:30
Κιλκίς, Πλαγιά, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-10:00
Κιλκίς, Φάνος, Αγροτικό Ιατρείο, 10:30-12:00
Κιλκίς, Πηγή, Πολιτιστικός Σύλλογος, 12:30-15:30
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:15- 15:15
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15- 19:30
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-15:30
Κόρινθος, πολιτιστικό κέντρο Κιάτου, Κλεισθένους 57, 09:30-14:30
Κως, Πάρκο Πασανικολάκη, 08:00-14:00
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 09:30- 16:30
Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 09:30- 14:30
Λακωνία Κέντρο Υγείας Αρεόπολης 08:00-16:30
Λάρισα, Κεντρική Πλατεία, Μπροστά στο Δημαρχείο, 08:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 08:00-18:00
Λάρισα, Φάρσαλα, Κεντρική Πλατεία, Δημαρχείο, 09:00-12:00
Λάρισα, Μύλος του Παππά, 08:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία Αγιάς, 09:00-14:00
Λάρισα, Στέκι Ν. Πολιτείας, Θεοδωρακοπούλου & Καϊρη, 08:00-15:30
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:30-16:00
Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30 – 15:45
Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00
Λευκάδα, Νυδρί, Παλιό Δημαρχείο, 12:00-14:00
Λήμνος, Μύρινα, είσοδος παλιού λιμανιού Μύρινας, 09:00-14:45
Λήμνος, Μύρινα, παλιό θυρωρείο Γ.Ν.Λήμνου, Ηφαίστου 1, 08:45-14:45
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη, 08:30-15:30
Μαγνησία, Μεταξουργείο Βόλου, Καραμπατζάκη & Αναπαύσεως, 09:00-14:30
Μαγνησία, ΚΤΕΛ Υπεραστικών Γραμμών Ν.Μαγνησίας, 08:30-15:00
Μαγνησία, Δημαρχείο Ν.Αγχιάλου, 09:00-15:00
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30
Μεσσηνία, Μεσσήνη, Δασκαρόλειο Πολιτιστικό Κέντρο, 09:00 – 14:00
Μεσσηνία, Μελιγαλάς, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:00 – 14:00
Μεσσηνία, Καρδαμύλη, Πρώην Δημοτικό Σχολείο, 09:00 – 13:00
Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου Χώρα, 07:30-17:00
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:00-14:00
Ξάνθη, Εύλαλο, 09:00 – 13:00
Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-11:30
Πάρος, Εκθεσιακός Χώρος Μαρίνα Νάουσας, 12:30-14:45
Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο, Πάτμιον, 08:00-15:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30
Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών- Χατζηγιάννειο Κέντρο, Τσιμισκή 2, 09:00-14:30
Πιερία, Ανδρομάχη, Χώρος Εμποροπανήγυρης, 08:00 – 15:00
Πιερία, Κέντρο Υγείας Λιτοχώρου, 09:00-15:00
Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-15:00
Πρέβεζα, ΚΑΠΗ Φιλιππιάδας, Φιλιππιάδα, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ.Κωνσταντίνου, Ηγ.Γαβριήλ, 09:00-14:00
Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 08:30-15:30
Ροδόπη, Βασιλείου Κουτουμάνη, Σάπες, 09:00 – 14:00
Ρόδος, Αίθουσα πολλαπλών εκδηλώσεων Ψίνθου, Ψίνθος, 09:00-14:30
Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08:30-15:00
Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Κ.Υ Καρλοβάσου Σάμου, 08:00-15:00
Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Γ.Ν. Σάμου, 09:00-11:30
Σάμος, Καφενείο ΚΑΠΗ, Βαθύ, (στενό Τρ. Πειραιώς), 08:00-15:00
Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-19:30
Σέρρες, Κ.Υ. Ηράκλειας, 09:00 – 15:00
Σέρρες, Κ.Υ. Νιγρίτας, 09:00 – 15:00
Σέρρες, Κ.Υ. Στρυμονικού, 09:00 – 15:00
Σέρρες, Κ.Υ. Σιδηροκάστρου, 09:00 – 15:00
Σέρρες, Κ.Υ. Ροδολίβου, 09:00 – 15:00
Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-15:30
Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00-15:00
Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00 – 16:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
Τρίκαλα, Ε΄ΚΑΠΗ, 11:00-15:30
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-10:00
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00 – 15:00
Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00 – 15:00
Φθιώτιδα, Kτίριο ΟΣΚ (στο Πάρκο του Λαού), Στυλίδα, 10:00 – 14:00
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30
Φλώρινα, Ταγματάρχου Σωτηρίου 1, Αίθουσα ΚΑΠΗ, 09:00 – 14:30
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 08:00-14:00
Φωκίδα, Γαλαξίδι, Σπίτι των Νέων, 09:00-13:00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Στρατώνι, Κτίριο Νικοκταιλέμα, Πλησίον Γηπέδου Στρατωνίου,09:30 – 11:30
Χαλκιδική, Ιερισσός, Δημαρχείο Ιερισσού, 12:00 – 14:30
Χανιά, αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30 – 18:30
Χανιά, αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ Χανίων (Λεωφ. Καραμανλή 99), 08:30 – 15:30
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:00 – 14:00
Χίος, ΚΑΠΗ Δήμου Χίου, Πολυτεχνείου 25, 09:00-14:30