Με 282 εποχικούς υπαλλήλους διαφόρων ειδικοτήτων και εκπαιδευτικών βαθμίδων θα καλύψουν τις άμεσες ανάγκες τους 12 φορείς του δημοσίου. Αυτή την εβδομάδα ξεχωρίζουν οι προσλήψεις στη Διεύθυνση δασών Χανίων, στον Οργανισμό πολιτισμού Κέρκυρας.

Πάρος

Με 29 εργάτες καθαριότητας υποχρεωτικής εκπαίδευσης θα ενισχυθεί ο δήμος Πάρου, προκειμένου να καλύψει τις πρόσκαιρες ανάγκες του. Οι προσληφθέντες θα υπογράψουν επτάμηνες συμβάσεις ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου. Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων εκπνέει στις 2 Ιουλίου. Πληροφορίες στο τηλέφωνο: 22843 60114.

Χανιά

Στη πρόσληψη 26 εποχικών θα προχωρήσει η Διεύθυνση Δασών Χανίων. Ειδικότερα, ο φορέας θα προσλάβει δύο ΠΕ δασολόγους, έναν ΠΕ βιολόγο, δύο ΤΕ δασοπόνους, δύο ΔΕ ειδικούς δασικής προστασίας, έναν ΔΕ χειριστών Η/Υ, έναν ΔΕ διοικητικών γραμματέων, δύο ΔΕ οδηγών αυτοκινήτων, τέσσερις ΥΕ φυλάκων, έξι ΥΕ μεταφορέων με ζώα και τέλος πέντε ΥΕ εργατών/τριων. Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων εκπνέει στις 2 Ιουλίου. Πληροφορίες:28210 84212.

Κέρκυρα

Με 33 εποχικούς θα καλύψεις τις άμεσες ανάγκες του ο Δημοτικός Οργανισμός Πολιτισμού, Αθλητισμού & Περιβάλλοντος Δήμου Κέρκυρας, ειδικότερα, ο φορέας θα προσλάβει από 1/10/2018 έως 30/6/2019 ή 10/4/2019, μουσικούς με ειδικότητα στο βιολί (μια θέση), στα ανώτερα θεωρητικά (έξι θέσεις), στο πιάνο (τρεις θέσεις), στη μονωδία (τρεις θέσεις), στα ξύλινα πνευστά (τρεις θέσεις), στα χάλκινα πνευστά (τρεις θέσεις), στα κρουστά (τρεις θέσεις), στη κιθάρα (δύο θέσεις), στο βιολί με πτυχίο τεχνολογικής εκπαίδευσης (δύο θέσεις), στο τσέλο (μια θέση), στο μπουζούκι (δύο θέσεις), στο αρμόνιο-ακορντεόν (δύο θέσεις), στη κιθάρα με πτυχίο δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης (μια θέση) και στη μουσική τεχνολογία (μια θέση). Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων εκπνέει στις 29 Ιουνίου. Πληροφορίες στα τηλέφωνα: 26610 81146, 26610 25085.

Πάτμος

Ο Δήμος Πάτμου ανακοίνωσε την πρόσληψη οκτώ ατόμων, με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, διάρκειας οκτώ μηνών. Ειδικότερα, ο φορέας θα προσλάβει έναν ΔΕ τεχνίτη και επτά ΥΕ εργάτες (ύδρευσης-αποχέτευσης). Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων εκπνέει στις 2 Ιουλίου. Πληροφορίες:22473 60306.

Λαυρεωτική

Νέο προσωπικό θα εντάξει στο δυναμικό του ο Αναπτυξιακός Σύνδεσμος Λαυρεωτικής. Συγκεκριμένα, ο φορέας θα προσλάβει 26 εργάτες πυρασφάλειας υποχρεωτικής εκπαίδευσης οι οποίοι θα υπογράψουν σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, διάρκειας τριών μηνών. Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων εκπνέει στις 28 Ιουνίου. Πληροφορίες στο τηλέφωνο: 22990 63243.

Μονεμβασιά

Στις 29 Ιουνίου ολοκληρώνεται η περίοδος υποβολής αιτήσεων για τις 15 εποχικές θέσεις στο δήμο Μονεμβασιάς. Όλες οι θέσεις θα καλυφθούν από εργάτες πυρασφάλειας υποχρεωτικής εκπαίδευσης, οι οποίοι θα απασχοληθούν από 5 Ιουλίου μέχρι 4 Οκτωβρίου. Πληροφορίες στο τηλέφωνο: 27323 60524.

Καρδίτσα
Την πρόσληψη 51 ατόμων για το υποέργο «Αρχαιολογία» του έργου «Ύδρευση ανατολικής πλευράς Νομού Καρδίτσας από τη λίμνη Σμοκόβου – Β’ Φάση» ανακοίνωσε η Εφορεία Αρχαιοτήτων Καρδίτσας. Αναλυτικά, θα προσληφθούν πέντε ΠΕ Αρχαιολόγοι (με εξειδίκευση στη Προϊστορική – Κλασσική Αρχαιολογία), 3 ΔΕ Τεχνικοί Συντήρησης Αρχαιοτήτων και Έργων Τέχνης (με εξειδίκευση στη συντήρηση κεραμικών αρχαιολογικών ευρημάτων) και 43 ΥΕ Ειδικευμένοι εργάτες (με εξειδίκευση σε αρχαιολογικά έργα). Οι προσληφθέντες θα υπογράψουν δίμηνες συμβάσεις εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, ενώ θα υπάρχει η δυνατότητα ανανέωσης ή παράτασης. Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων εκπνέει στις 27 Ιουνίου. Πληροφορίες στο τηλέφωνο: 24410 61564.

Σαμοθράκη

Ο Δήμος Σαμοθράκης θα προχωρήσει στην πρόσληψη 13 ατόμων, με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου. Ειδικότερα, ο φορέας θα εντάξει στο δυναμικό του:

4 ΔΕ Διοικητικούς (διάρκειας 3 μηνών)

1 ΔΕ Διοικητικού (διάρκειας 5 μηνών)

4 ΥΕ Εργατες Γενικών Καθηκόντων (διάρκειας 4 μηνών)

1 ΥΕ Εργατες Γενικών Καθηκόντων (διάρκειας 5 μηνών)

1 ΥΕ Εργατες Καθαριότητας (διάρκειας 5 μηνών)

2 ΥΕ Εργατες Ύδρευσης (διάρκειας 4 μηνών)

Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων εκπνέει στις 29 Ιουνίου. Πληροφορίες στο τηλέφωνο:

25513 50800.

Αλεξανδρούπολη

Στη κάλυψη 44 εποχικών θέσεων θα προχωρήσει ο Δήμος Αλεξανδρούπολης προκειμένου να καλύψει τις ανάγκες της Παιδικής Εξοχής– Κατασκήνωσης Μάκρης 2018. Ο φορέας θα προσλάβει, δύο ΠΕ ειδικούς συνεργάτες-ψυχαγωγούς, δύο ΠΕ ειδικούς συνεργάτες-χειροτέχνες, δύο ΠΕ γυμναστές, 14 ΔΕ ομαδάρχες, τρεις ΔΕ επιμελητές, εννέα ΥΕ εργάτες/τριες. Από μια θέση μοιράζονται οι ειδικότητες: ΠΕ/ΤΕ Συντονιστών, ΠΕ Ιατρών, ΤΕ Νοσηλευτών, ΔΕ Διαχειριστών, ΔΕ Βοηθών Διαχειριστών, ΔΕ Αποθηκάριων, ΔΕ/ΥΕ Μαγείρων, ΔΕ/ΥΕ Βοηθών Μαγείρων, ΔΕ Ειδικών Τεχνιτών, ΥΕ Οδηγών, ΥΕ Εργατών Καθαριότητας και ΥΕ Φυλάκων. Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων ολοκληρώνεται στις 2 Ιουλίου. Πληροφορίες στα τηλέφωνα:25510 64219, 25510 64190, 25510 64161, 25510 64163, 25510 64298.

Δελφοί

Την πρόσληψη τριών ατόμων ΥΕ εργατών καθαριότητας, με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, διάρκειας έως και 18 μηνών ανακοίνωσε το Ευρωπαϊκό Πολιτιστικό Κέντρο Δελφών. Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων λήγει στις 28 Ιουνίου. Πληροφορίες στα τηλέφωνα:

210 3312781-5

Κασσάνδρα

Αύριο, 27 Ιουνίου, πέφτει η αυλαία για τις έξι θέσεις στο δήμο Κασσάνδρας. Ο φορέας θα προσλάβει έναν ΠΕ ιατρό, έναν ΔΕ ναυαγοσώστη για πισίνα, τρεις ΔΕ υπαλληλους υποδοχής και έναν ΔΕ λουτρονόμο. Πληροφορίες στο τηλέφωνο: 2374020064.

Πάτρα

Στην πρόσληψη 28 ατόμων, με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, προχωρεί άμεσα ο δήμος Πατρέων. Ο φορέας θα προσλάβει για διάστημα τριων μηνών δύο ΔΕ οδηγούς αυτοκινήτων Γ’ Κατηγορίας (βυτιοφόρων – μικρών πυροσβεστικών), δύο ΔΕ χειριστές μηχανημάτων έργων (γεωργικού ελκυστήρα – τρακτέρ), έξι ΔΕ δενδροκηπουρούς και 18 ΥΕ εργάτες πυρασφάλειας. Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων ολοκληρώνεται στις 29 Ιουνίου. Πληροφορίες στα τηλέφωνα: 2613 610223, 2613 610224, 2613 610235, 2613 610291