Αρχική Δήμοι Δήμος Βύρωνα: Επαναλειτουργούν τρεις παιδικές χαρές μετά τα κρούσματα κορονοϊού στη δομή...

Δήμος Βύρωνα: Επαναλειτουργούν τρεις παιδικές χαρές μετά τα κρούσματα κορονοϊού στη δομή ανηλίκων

Συνεργείο της Διεύθυνσης Καθαριότητας σε συνεργασία με την Πολιτική Προστασία του Δήμου Βύρωνα, προχώρησαν στον καθαρισμό με νερό και χλωρίνη, έξω από τη δομή ανηλίκων στην οδό Καλλιπόλεως και στις 3 παιδικές χαρές της περιοχής (στην οδό Γράμμου και στο Ντάνκαν) στον περιβάλλοντα χώρο, καθώς και στην πλατεία Τσιρακοπούλου.

Έγιναν και απολυμάνσεις στους παραπάνω χώρους από εξειδικευμένο συνεργείο. Ακολούθως οι 3 παιδικές χαρές σφραγίστηκαν για δύο ημέρες για προληπτικούς λόγους. Πλέον, λειτουργούν κανονικά με την υποχρεωτική τήρηση όλων των προβλεπόμενων μέτρων ατομικής προστασίας.