Αρχική Δήμοι Δήμος Ηρακλείου: Συνάντηση Β. Λαμπρινού με τον υπουργό Δικαιοσύνης

Δήμος Ηρακλείου: Συνάντηση Β. Λαμπρινού με τον υπουργό Δικαιοσύνης

Στην Αθήνα, για συνάντηση με τον Υπουργό Δικαιοσύνης, Διαφάνειας και Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων Σταύρο Κοντονή,  θα βρίσκεται σήμερα ο Δήμαρχος Ηρακλείου Βασίλης Λαμπρινός.  Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί στις 10.30 το πρωί, στο Υπουργείο Δικαιοσύνης και μαζί με τον Δήμαρχο θα είναι ο πρόεδρος του Δικηγορικού Συλλόγου Άρης Ροζάκης και ο πρόεδρος της επιτροπής ανέγερσης του νέου Δικαστικού Μεγάρου που έχει συγκροτήσει ο ΔΣΗ, Νίκος Παπαδαντωνάκης. Βασικό αντικείμενο συζήτησης, το στάδιο στο οποίο βρίσκονται οι διαδικασίες που πρέπει να κινηθούν προκειμένου να προχωρήσει η υπόθεση της ανέγερσης του νέου Δικαστικού Μεγάρου Ηρακλείου, όπως είχε συμφωνηθεί κατά την διάρκεια της προηγούμενης συνάντησης των δυο πλευρών, τον Φεβρουάριο του 2017.