Την καταβολή των προνοιακών επιδομάτων Ιουλίου-Αυγούστου ανακοινώνουν οι δήμοι ανά την Ελλάδα. Η πλειονότητα των δήμων θα καταβάλλει το επίδομα την Πέμπτη και την Παρασκευή, ενώ ο δήμος Αθηναίων έχει ήδη πιστώσει στους λογαριασμούς των δικαιούχων τα χρήματα.

Από την Πέμπτη 13 Σεπτεμβρίου 2018 ξεκινά η διαδικασία πληρωμής των προνοιακών επιδομάτων Ιουλίου-Αυγούστου 2018 στον Δήμο Αμφιλοχίας, σύμφωνα με ανακοίνωση της Διεύθυνσης Αλληλεγγύης & Κοινωνικών Υποθέσεων του Δήμου. Το ποσό που θα διανεμηθεί στους δικαιούχους του Δήμου είναι 340.740,81 ευρώ.

Από το Γραφείο του Αντιδημάρχου Σπ. Καρβέλη γίνεται γνωστό ότι «Η πληρωμή των Προνοιακών επιδομάτων Διμήνου ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2018 του Δήμου Ιεράς Πόλεως Μεσολογγίου, αρχίζει από την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/9/2018»

Πάτρα: Από την Αντιδημαρχία Υγείας Κοινωνικής Πολιτικής και Πρόνοιας ανακοινώνεται ότι τα προνοιακά επιδόματα θα πιστωθούν στους λογαριασμούς των δικαιούχων την Πέμπτη 13 Σεπτέμβρη.

Ο Δήμος Χερσονήσου πληροφορεί τους δικαιούχους προνοιακών επιδομάτων ότι, έως την Παρασκευή 14 Σεπτεμβρίου 2018 θα έχουν πιστωθεί οι λογαριασμοί τους.

Ο δήμος Λαμιέων ενημερώνει ότι τη Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου 2018 αρχίζει η καταβολή στους δικαιούχους του 4ου διμήνου των προνοιακών επιδομάτων (Ιούλιος – Αύγουστος) από τις κατά τόπους συνεργαζόμενες με τους δικαιούχους τράπεζες.

Για περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στο Γραφείο Πρόνοιας και Προνοιακών Επιδομάτων που βρίσκεται στο ισόγειο του Δημαρχείου (στη διασταύρωση των οδών Φλέμιγκ και Ερυθρού Σταυρού) ή στα τηλέφωνα: 22313 51024, 22313 51069 και 22313 51050.

Ο Δήμαρχος Ασπροπύργου και Μέλος του Δ.Σ. της ΚΕΔΕ, κ. Νικόλαος Μελετίου, ενημερώνει τους ενδιαφερόμενους ότι, η αρμόδια Διεύθυνση Κοινωνικής Προστασίας, που εδρεύει στο Δημοτικό Κτίριο της συνοικίας «Γερμανικά», του Δήμου Ασπροπύργου, ολοκλήρωσε τις διαδικασίες και την Πέμπτη, 13 Σεπτεμβρίου 2018, θα πραγματοποιηθεί η καταβολή των Προνοιακών Επιδομάτων, στους λογαριασμούς των δικαιούχων Δημοτών του Ασπρόπυργου.

Την Παρασκευή 14 Σεπτεμβρίου 2018 θα είναι διαθέσιμα στους λογαριασμούς των δικαιούχων τα χρήματα, που αντιστοιχούν στα προνοιακά επιδόματα Ιουλίου – Αυγούστου 2018. Το συνολικό ποσόν ανέρχεται σε 1.683.153,78 ευρώ και αφορά 2.229 δικαιούχους απ’ όλη τη Μεσσηνία, καθώς ο Δήμος Καλαμάτας, μέσω της Διεύθυνσης Πρόνοιας, εξυπηρετεί όλο το Νομό.

Ο Δήμος Θηβαίων γνωστοποιεί στους δημότες του, δικαιούχους προνοιακών επιδομάτων, ότι τα επιδόματα του διμήνου Ιουλίου – Αυγούστου 2018 θα είναι διαθέσιμα στους τραπεζικούς τους λογαριασμούς από την Πέμπτη 13 Σεπτεμβρίου 2018.

Τα προνοιακά επιδοματα Ιουλίου – Αυγούστου, θα πιστωθούν στους λογαριασμούς των δικαιούχων του Δήμου Αγίου Δημητρίου σήμερα, Τετάρτη 12 Σεπτεμβρίου 2018.