Ανοίγουν 13.000 θέσεις εργασίας στη Lufthansa

Ανοίγουν 13.000 θέσεις εργασίας στη Lufthansa, αυτή τη στιγμή υπάρχουν τουλάχιστον 1000 θέσεις ανοικτές σε ολόκληρο το κόσμο

Lufthansa σχεδιάζει να προσλάβει περίπου 13.000 νέους υπαλλήλους φέτος, καθώς o κλάδος των αερομεταφορών εξακολουθεί να αντιμετωπίζει ελλείψεις προσωπικού μετά την πανδημία.

Τα σχέδια περιλαμβάνουν την πρόσληψη περισσότερων από 1.000 πιλότων και περίπου 2.000 τεχνικών.

Η Lufthansa απασχόλησε περισσότερους από 13.000 ανθρώπους το 2023, ανεβάζοντας το συνολικό εργατικό δυναμικό της σε 95.000.

Αυτή τη στιγμή ο Όμιλος Lufthansa έχει ανοικτές πάνω από 1.000 θέσεις εργασίας σε ολόκληρο τον κόσμο. Στον Όμιλο Lufthansa ανήκουν οι αεροπορικές εταιρείες Lufthansa German Airlines, SWISS, Austrian Airlines και Brussels Airlines. Η Lufthansa German Airlines περιλαμβάνει επίσης τις περιφερειακές αεροπορικές εταιρείες Lufthansa CityLine, Air Dolomiti καθώςEurowings Discover.

Εκτός όμως από τον τομέα των αεροπορικών μεταφορών, ο όμιλος Lufthansa έχει αναπτύξει ένα δίκτυο από θυγατρικές εταιρείες, όπως η Lufthansa Cargo, η πρώτη εταιρεία μεταφοράς φορτίου στον κόσμο και η Lufthansa Technik, που ασχολείται με την συντήρηση των αεροσκαφών.

Δείτε εδώ

Πρόσληψη 108 ατόμων στο Δήμο Αμαρουσίου

Ο Δήμος Αμαρουσίου αναζητά την πρόσληψη 108 ατόμων  με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, εκατόν οκτώ (108) ατόμων πλήρους απασχόλησης για την καθαριότητα σχολικών μονάδων της χωρικής του αρμοδιότητας, για το διδακτικό έτος 2024-2025.

Πρόσληψη 44 ατόμων στο Δήμο Νέας Ιωνίας

Ο Δήμος Νέας Ιωνίας αναζητά την πρόσληψη σαράντα τεσσάρων (44) ατόμων, με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, διάρκειας για το σχολικό έτος 2024-2025, για τη στελέχωση υπηρεσιών καθαρισμού σχολικών μονάδων.

20 νέες προσλήψεις στον Δήμο Γλυφάδας – Δείτε τις ειδικότητες

Οι προσλήψεις θα γίνουν με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, διάρκειας 2 μηνών.

ΑΣΕΠ 1ΓΒ/2024: Νέα προκήρυξη για τον πανελλήνιο γραπτό διαγωνισμό – Πίνακας

Ο διαγωνισμός αφορά στην πλήρωση συνολικά 82 θέσεων Ειδικού Επιστημονικού Προσωπικού σε φορείς του δημοσίου.