Αρχική Δήμοι Αφιερωμένη στους γιατρούς η κόκκινη καρδιά από λουλούδια στο Σύνταγμα

Αφιερωμένη στους γιατρούς η κόκκινη καρδιά από λουλούδια στο Σύνταγμα

«Τον σεβασμό και την ευγνωμοσύνη μας στους γιατρούς, τους νοσηλευτές και σε όλους τους εργαζόμενους που βγήκαν έξω όσο εμείς μέναμε στα σπίτια μας», εκφράζει ο Κώστας Μπακογιάννης στην ανάρτηση του που συνοδεύεται από την φωτογραφία μιας τεράστιας καρδιάς από λουλούδια που τοποθέτησε για την Πρωτομαγιά ο Δήμος Αθηναίων στην Πλατεία Συντάγματος.

Η καρδιά αποτελείται από 1.500 κόκκινες πετούνιες και τα λουλούδια σε μια εβδομάδα θα μεταφυτευθούν στο Πάρκο Ευαγγελισμού, δίπλα στο νοσοκομείο που γιατροί και νοσηλευτές δίνουν μάχη απέναντι στην πανδημία.

22614658
22614659

Σε μία διαφορετική Πρωτομαγιά, θελήσαμε να εκφράσουμε τον σεβασμό και την ευγνωμοσύνη μας, στους γιατρούς,τους…

Gepostet von Κώστας Μπακογιάννης – Kostas Bakoyannis am Freitag, 1. Mai 2020