Αρχική Περιφέρειες Οι υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι της «Δύναμης Ζωής» στην ΠΕ Ανατολικής Αττικής

Οι υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι της «Δύναμης Ζωής» στην ΠΕ Ανατολικής Αττικής

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

«Οι άνθρωποι της ‘Δύναμης Ζωής’ δεν καρφώνονται στις καρέκλες. Δίνουν τη σκυτάλη σε νέα πρόσωπα», τονίζει σε ανακοίνωσή της η παράταξη της Περιφερειάρχη Αττικής, Ρένας Δούρου, με την ευκαιρία της παρουσίασης των υποψήφιων περιφερειακών συμβούλων της στην Περιφερειακή Ενότητα ΠΕ Ανατολικής Αττικής.

Η «Δύναμη Ζωής», ανανεώνεται με πολλά νέα πρόσωπα στο ψηφοδέλτιό της, σημειώνει η ανακοίνωση της παράταξης – και από ένα εμβληματικό τοπόσημο της Αττικής, το Τεχνολογικό Πολιτιστικό Πάρκο Λαυρίου, όπου η Περιφέρεια χρηματοδοτεί μία σημαντική πολιτιστική παρέμβαση – το Μουσείο Μεταλλείας- Μεταλλουργίας – με 2,7 εκ. ευρώ, σε συνεργασία με το υπουργείο Πολιτισμού και Αθλητισμού και το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, στέλνει το μήνυμα ότι «θα συνεχίσουμε να υπηρετούμε το συμβόλαιο αξιοπρέπειας που έχουμε υπογράψει με τους πολίτες».

Οι υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι με τη «Δύναμη Ζωής» στην Περιφερειακή Ενότητα Ανατολικής Αττικής είναι οι εξής:

1. Αμπαρτζάκης Κωνσταντίνος, Αρχιμουσικός – Υπάλληλος Δήμου Αχαρνών

2. Αναγνωστόπουλος Αθανάσιος (Νάσος), αντιπεριφερειάρχης Περιβάλλοντος και Κλιματικής Αλλαγής Αττικής, Πολιτικός Μηχανικός ΕΜΠ, Τοπογράφος Μηχανικός ΕΜΠ

3. Βαρέλη – Στεφανίδη Ζωή, Καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής, Συνταξιούχος

4. Γκόγκογλου ‘Αγγελος, Οικονομολόγος, Ιδιωτικός Υπάλληλος

5. Γκοτσόπουλος Θεόδωρος, Πολιτικός Επιστήμων, Πρώην Δήμαρχος Παλλήνης, Διευθύνων Σύμβουλος Ελληνικής Εταιρείας Τοπικής Ανάπτυξης και Αυτοδιοίκησης

6. Δημόπουλος Ιωάννης, Γναθοπροσωπικός Χειρουργός

7. Θεοχάρη Αικατερίνη (Καίτη), Περιφερειακή Σύμβουλος Αττικής, καθηγήτρια Αγγλικών, Πρόεδρος Συλλόγου Ασθενών με Σπάνια Λυσοσωμικά Νοσήματα «Η Αλληλεγγγύη»

8. Κοροβέσης Στυλιανός, Περιφερειακός Σύμβουλος Αττικής, Πρώην Δήμαρχος Αγίου Στεφάνου

9. Μαργέτης Λουκάς, Μηχανικός Τηλεπικοινωνιών, Δημόσιος Υπάλληλος

10. Μέγγουλη Αθανασία (Νάνσυ), Φιλόλογος -Υπάλληλος ΚΕΠ

11. Μπέη Θάλεια, Διδάκτωρ Βιοχημείας, Επιστημονική Συνεργάτιδα Γενετικής – Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής

12. Μπουλέκος Γιάννης, Νομικός – Università degli Studi di Camerino, Ελεύθερος Επαγγελματίας

13. Πανταζή Σταματία (Ματίνα), Νομικός – Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Νομική Σχολή Αθηνών

14. Σαββίδης Σπυρίδων, Υπεργολάβος οικοδομών – Κατασκευαστής

15. Σαριλάκη Βασιλίκα, Ενεργή Δημοσιογράφος με μεταπτυχιακές σπουδές στην Αγγλία, Ιστορικός Τέχνης με σπουδές στην Γαλλία, Τεχνοκριτικός, Blogger

16. Σέχου Σωτήρης, Φοιτητής – Τμήμα Πολιτικών Επιστημών, Πανεπιστήμιο Κρήτης

17. Τζέκα Γκανί (Ερβίν), Ψαράς, τιμώμενος από την Πολιτεία με πολιτογράφηση, λαμβάνοντας την ελληνική ιθαγένεια για την ανιδιοτελή και ηρωική προσφορά τις ώρες της τραγωδίας στην Ανατολική Αττική

18. Τόκας Γιώργος, Υπάλληλος ΟΣΕ, Σύμβουλος Δ.Σ. ΣΤΑ.ΣΥ Α.Ε.

19. Τσούπρα Ιωάννα (Γιάννα), Περιφερειακή Σύμβουλος Αττικής, Υπάλληλος ΔΕΔΔΗΕ Α.Ε.

20. Χορτάτου Αναστασία (Νατάσα), Στατιστικός – Οικονομολόγος, Executive Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών – Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Διευθύντρια ΕΛΤΑ Λαυρίου