Αρχική Εποχικοί Δίμηνη παράταση στις συμβάσεις κοινωφελούς εργασίας

Δίμηνη παράταση στις συμβάσεις κοινωφελούς εργασίας

Την δίμηνη επέκταση της χρονικής διάρκειας του προγράμματος «Προώθηση της απασχόλησης μέσω προγραμμάτων κοινωφελούς εργασίας σε Δήμους και Υπηρεσίες Α΄ υποδοχής, ασύλου και διαχείρισης προσφυγικών ροών – Β΄ κύκλος» (Δημόσια Πρόσκληση Νο 9/2017), προβλέπει απόφαση του υπουργείου Εργασίας.

Σύμφωνα με την απόφαση η χρονική διάρκεια του προγράμματος «Προώθηση της απασχόλησης μέσω προγραμμάτων κοινωφελούς χαρακτήρα σε Δήμους και Υπηρεσίες Α΄υποδοχής, ασύλου και διαχείρισης προσφυγικών ροών – Β΄ κύκλος» (Δημόσια Πρόσκληση Νο 9/2017)» επεκτείνεται κατά δύο (2) μήνες μετά το πέρας της, κατά την ακριβώς προηγούμενη περίπτωση, τρίμηνης επέκτασής του και επιπλέον αυτής. Η δίμηνη επέκταση θα καλυφθεί από πόρους του προϋπολογισμού του ΟΑΕΔ.